Jak dobrać suknię ślubną do figury?
Porady

Jak dobrać suknię ślubną do figury?

W zasadzie każdą stylizację trzeba dobrać do swojej sylwetki, tym bardziej jeśli do wyboru ma się wymarzoną i jedyną w życiu suknię ślubną. To kreacja, która musi być idealnie dopasowana, zważywszy na tak wyjątkową okazję. Każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco. Dopasowanie sukienki ślubnej do własnych proporcji nie zawsze jest takie łatwe, ponieważ nie każdy fason będzie odpowiedni dla każdej pani młodej. Jak zatem umiejętnie dobrać suknię tak, by podkreślała to, co najlepsze w figurze, a niwelowała to, co niedoskonałe?

Na początku – określ typ figury

Na samym początku należy wyjść od określenia typu figury pani młodej. Jest wiele rodzajów kobiecej figury. Wśród najczęściej spotykanych wyróżnia się literę A tzw. „gruszkę”. Kobiety posiadające ten typ figury mają szczupłą talię, niewielki biust oraz zdecydowanie większe dolne partie ciała. Idealna suknia ślubna to taka, która będzie zakrywała biodra i uda, a uwydatniała piękną talię i zgrabne plecy. Inny typ sylwetki to „jabłko”, czyli litera H, która wyróżnia się dużym biustem, okrągłymi biodrami i odstającym brzuszkiem. Panie młode powinny tutaj stawiać na podkreślenie swojego biustu właściwie dobranym dekoltem. Inny rodzaj figury to „klepsydra” (litera X). To niemal idealny typ figury, której właścicielka może pozwolić sobie na naprawdę dużo, jeśli chodzi o wybór sukni ślubnej. Wyróżnia się również figurę typy kielich, która charakteryzuje się rozbudowanymi ramionami w stosunku do dolnych partii ciała. Sukienka ślubna w tym wypadku powinna posiadać rozkloszowany dół z odkrytymi ramionami. Wiele kobiet ma figurę typu „chłopczyca”. Tutaj warto podkreślić szczupłe plecy i optycznie powiększyć sukienką biust.

Jak dobrać suknię ślubną do figury?

Kolejna kwestia – fason sukienki

Po określeniu typu figury należy dobrać właściwy fason sukienki. Ciało kobiety potrzebuje kroju, który uwydatni kształty i sprawi, że sylwetka będzie prezentowała się proporcjonalnie. Do fasonów sukien ślubnych zalicza się suknię o kształcie litery A, która dedykowana jest kobietom o kształcie „gruszki” oraz „jabłek”. Suknia typu Empire dobrze prezentuje się na niskich pannach młodych oraz tych o kształcie „jabłka” bądź spodziewających się maleństwa. Sukienka o kształcie syreny prezentuje się najlepiej u kobiet o wąskiej talii i płaskim brzuchu. Świetnie wygląda u kobiet, posiadających figurę typu „klepsydra”. Sukienka typu „księżniczka” nadaje się w zasadzie dla każdej figury kobiecej. Proste suknie dobrze wyglądają u kobiet typu „klepsydra” czy „kielich”.

Salon Evita – suknie ślubne kraków

Jednym z miejsc, gdzie można kupić idealnie dobraną do figury suknię ślubną jest salon Evita. To miejsce, zaliczające się do kategorii suknie ślubne kraków. W ofercie znajdują się suknie ślubnych różnych kolekcji. Ponadto można zdecydować się na szycie sukienki ślubnej pod indywidualny wymiar i preferencje. Ponadto to miejsce, które oferuje sukienki nie tylko dla panien młodych, ale także druhen, świadkowych czy zwykłych gości. W tym miejscu dostępne są również stylizacje dla panów.