Jak poprawić kondycję naszej skóry?
Zdrowie, Uroda

Jak poprawić kondycję naszej skóry?

Z roku na rok skóra staje się mniej jędrna i elastyczna. Jak można się spodziewać skóra kobiety dojrzałej wymaga całkiem innej pielęgnacji niż tej w młodszym wieku. Mimo, iż na rynku aż roi się od różnego rodzaju kosmetyków odmładzających to niestety nie każdy z nich jest w stanie przynieść oczekiwany skutek. O skórę należy zadbać od postaw. Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnowania skóry dojrzałej.

Kilka słów o jędrności naszej skóry

Jędrność skóry jest kompatybilna z włóknami kolagenowymi, które są podstawą odpowiedniego napięcia w skórze. Wraz z wiekiem u osób obserwuje się osłabienie tych włókien, co skutkuje wiotczeniem się skóry, zmniejszonym napięciem oraz występującymi zmarszczkami. Kolagen to składnik, występujący w głębszych warstwach naskórka, co sprawia, że nie tak łatwo wpłynąć na niego od zewnętrznej strony. Na szczęście jest kilka kwestii, które po odpowiednich modyfikacjach są w stanie wpłynąć na naszą cerę.

Jak poprawić kondycję naszej skóry?

Aktywność fizyczna

Na jędrność naszej skóry duży wpływ mają systematyczne treningi, znacząco wpływające na nasz wygląd. Aktywność fizyczna poprawia metabolizm tkanek, zwiększa ukrwienie i pozwala zredukować skutki starzenia się skóry. Dzięki ćwiczeniom można wydalić z siebie zbędne toksyny i pobudzić całe ciało, czego efektem będzie znacznie lepsze samopoczucie.

Odpowiednia dieta

Jak wiadomo na wygląd naszej skóry ma wpływ dieta. Spożywanie tłustych i ciężkich dań, wolnych od jakichkolwiek wartości odżywczych pogarszają stan naszej skóry. Brak właściwej ilości witamin w diecie również  skutkować będzie problemami skórnymi. Dla kolagenu niezwykle istotna jest witamina C.

Nawilżanie skóry

Zbytnie wystawianie skóry na promienie UV przyniesie więcej szkód, aniżeli pożytku, stąd konieczne jest stosowanie kremów nawilżających. Podobnie wygląda sytuacja w porze zimowej, gdzie cera wystawiona na większe wysuszenie, a nawet i pękanie. Koniecznie wówczas aplikować kremy z zawartością witaminy A, kwasu hialuronowego, koenzymu q10 oraz fitohormonów. Ważne jest także odpowiednie nawadnianie organizmu.