Pomysły na aktywne wakacje
Podróże

Pomysły na aktywne wakacje

Aktywne spędzanie wakacji nie muszą łączyć się jednoznacznie tylko z aktywnością fizyczną. Chodzi tak naprawdę o ruch, by podejmować różne ciekawe i atrakcyjne czynności. Tego typu wakacje nie są dla osób, które lubią relaksować się w bardziej statyczny sposób. To raczej dla tych, którzy nie mogą usiedzieć długo w jednym miejscu. To także okazja do obalenia mitu, że z wakacji wraca się z zawsze z nadbagażem w postaci dodatkowych cyferek na wadze. Decydując się na aktywny wypoczynek z pewnością zgubisz kilka zbędnych kilogramów. Przykładem takiej aktywności może być wizyta w parku linowym, parku trampolin, skok na spadochronie w Krakowie czy kursy tańca.

Aktywny wypoczynek w mieście – skok na spadochronie w Krakowie i inne

Nie zawsze każde lato chcemy spędzać nad jeziorem, morzem czy w górach. Miasto jest także ciekawym miejscem, oferującym różne aktywności, które można uprawiać. Między innymi mowa tutaj o takich czynnościach jak np. skok na spadochronie w Krakowie, które są gwarancją niezapomnianych wrażeń i dostarczenia ogromnej ilości adrenaliny. Doskonałą formą rozrywki będzie także wizyta w parku linowym, parku trampolin, udział w kursie nurkowania, kurs tańca, paintball laserowy, pokoje zabaw, lot balonem czy paralotnią oraz kurs na strzelnicy. To nie tylko okazja do spędzenia wyjątkowego i aktywnego czasu, ale możliwość nabycia nowej wiedzy i umiejętności. Wystarczy tylko wyszukać w sieci ciekawych ofert jakie kryją się w naszym mieście.

Pomysły na aktywne wakacje

Wakacje na sportowo? Jak najbardziej możliwe!

Osoby, które są sportowymi zapaleńcami nie wyobrażają sobie ani chwili, bez której nie mogliby uprawiać ulubionej aktywności fizycznej. Wakacje w żaden sposób nie ograniczają tego, by biegać, skakać, jeździć na rowerze czy wykonywać jeszcze inne formy sportu. Wręcz odwrotnie, podczas urlopu mamy na niego znacząco więcej energii, czasu i możliwości. To także doskonały moment dla osób, które na co dzień nie są w tak bliskiej komitywie z wysiłkiem fizycznym, by zacząć z nim swoją przygodę. W lecie najczęściej w sklepach organizowane są wyprzedaże, na których w promocyjnych cenach kupimy swoje pierwsze buty do biegania, sprzęt do nurkowania czy odzież do jazdy na rowerze czy rolki. To okazja do zapisania się na kurs jeździectwa, obóz sportowy czy dłuższą wyprawę rowerową znanymi ścieżkami. Wyjazd na letni kurs windsurfingu, kitesurfingu czy wakeboardingu jest nie tylko okazją do zdobycia umiejętności związanych ze sportami wodnymi, ale także możliwością odwiedzenia ciekawych miejsc i poznania wspaniałych ludzi.

Aktywne wakacje organizowane przez agencje turystyczne

Zwykle wakacje organizowane przez biura podróży kojarzą się tylko i wyłącznie z wylotem do hotelu all inclusive, gdzie przez cały pobyt wylegujemy się przy basenie, popijając drinki. Obecnie agencje turystyczne prześcigają się w organizacji coraz to bardziej interesujących wyjazdów w różne kierunki świata z bogactwem przeróżnych atrakcji. Coraz bardziej popularne stają się wyjazdy dla osób aktywnych, żądnych sportowych wyzwań takich jak np. trekking we włoskich Alpach, wyprawy rowerowe czy wspinaczka górska.