Jak skutecznie chronić swój czytnik?
Porady

Jak skutecznie chronić swój czytnik?

Pojawienie się czytników ebooków odmieniło życie wielu miłośników literatury. Możliwość zbierania ze sobą całej biblioteczki i sięgania po wybrane pozycje, kiedy tylko mamy ochotę, lekkość i małe gabaryty zdecydowanie mniejsze niż klasyczna książka oraz nowoczesny design to tylko niektóre z powodów, dla których czytniki cieszą się tak dużą popularnością. Kupując swój pierwszy czytnik, bez względu na to, czy będzie to Kindle czy urządzenie innej marki, warto zaopatrzyć się także w praktyczne etui, które zabezpieczy ekran i plecki urządzenia przed zarysowaniem i zniszczeniem.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w etui na czytnik?

Etui Kindle to must have dla każdego posiadacza czytnika marki Kindle, który planuje jego użytkowanie poza domem. Urządzenia tego typu są wręcz stworzone do zabierania ze sobą w podróże, do pracy, na wakacje i wszędzie tam, gdzie chcemy mieć dostęp do ulubionych pozycji książkowych. Są lekkie, mają kompaktowe rozmiary, które bez problemu mieszczą się w klasycznej wielkości damskiej torebce i plecaku oraz ofertują długi czas trzymania na jednym naładowaniu baterii.

Każde urządzenie tego typu jest zbudowane w bardzo podobny sposób. Dominujący element jego konstrukcji stanowi wyświetlacz, obudowa jest natomiast najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego przypominającego plastik. Taka konstrukcja sprawia, że przenoszenie czytnika może stwarzać pewne problemy – urządzenie jest narażone na zarysowania na skutek kontaktu z innymi przedmiotami obecnymi w torebce, które mogą także uszkodzić jego ekran. Odpowiednią ochronę zarówno plecków czytnika, jak i jego ekranu zapewnia natomiast etui Kindle. Może być wykonane z różnych materiałów oraz posiadać zróżnicowaną konstrukcję.

Jak skutecznie chronić swój czytnik?

Etui Kindle – jakie wybrać, aby skutecznie chronić swoje urządzenie?

Etui Kindle jest dedykowane poszczególnym modelom najpopularniejszego na rynku czytnika. Najczęściej ma postać otwieranego futerału, w którym umieszcza się urządzenie i który zabezpiecza zarówno jego plecki, jak i ekran. Patrząc na takie etui nie sposób nie dostrzec podobieństwa do wyglądu klasycznej książki – etui otwiera się i trzyma w dłoni, jak prawdziwa, niewielka książka, co z pewnością docenią miłośnicy literatury do tej pory korzystający z książek w wersji analogowej.

Etui Kindle jest ponadto dostępne w szerokiej i zróżnicowanej palecie kolorystycznej, co pozwala na wybór koloru najlepiej pasującego do preferencji każdego użytkownika. Wykonane jest najczęściej ze skóry ekologicznej i wysokojakościowego plastiku, które gwarantują trwałość etui oraz zachowanie go w atrakcyjnym wyglądzie przez cały czas użytkowania.

Najlepsze etui kindle są dodatkowo wyposażone w funkcję wake up/sleep, która pozwala na automatyczne usypianie i wybudzanie czytnika. Aby ją uruchomić, wystarczy podnieść okładkę etui, a ekran czytnika samoczynnie się podświetli. Zamknięcie okładki skutkuje natomiast przejściem urządzenia w stan uśpienia, co pozwala oszczędzać baterię. Specjalne wycięcie w dolnej części etui kindle daje łatwy dostęp do złączy – gniazda ładowania oraz przycisku uruchamiania urządzenia. Zapięcie magnetyczne zapobiega z kolei przypadkowemu otworzeniu się okładki podczas przenoszenia czytnika w torebce lub plecaku.