Co zobaczyć w Krakowie i innych lokalizacjach?
Podróże

Co zobaczyć w Krakowie i innych lokalizacjach?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto odpowiednio wcześniej zaplanować podróż z całą rodziną, niekoniecznie poza granice kraju. Polska ma wiele miejsc godnych odwiedzenia, dlatego powinno się temu nieco bliżej przyjrzeć, by móc zobaczyć jak najwięcej. Nie da się ukryć, że zazwyczaj na wakacyjny kierunek wybiera się morze lub góry, ale nie tylko tam można aktywnie spędzić wolny czas. Tym bardziej, że z całą pewnością w okresie letnim w dwóch wspomnianych lokalizacjach panuje ogromny tłok. Oczywiście nie oznacza to, że powinno się z nich rezygnować, chodzi jedynie o to, że po drodze można odwiedzić wiele innych ciekawych miejsc i zdać sobie sprawę, że Polska to malowniczy kraj, który warto nieco dokładniej poznać pod względem popularnych zabytków.

Co zobaczyć w Krakowie i innych lokalizacjach?

Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO – zabytki

Jeżeli dan zabytek znalazł się w tym prestiżowym gronie, oznacza to ogromny prestiż, na przykład w Krakowie jest to Wawel. Zamek królewski wraz ze Starym Miastem to najważniejsza i najbardziej znana atrakcja stolicy Małopolski. Każdy, kto zastanawia się co zobaczyć w Krakowie powinien obrać za cel właśnie to miejsce, gdyż ma ono ogromną wartość historyczną. Kopalnia Soli w Wieliczce to kolejne obowiązkowe miejsce do zwiedzenia, które kiedyś stanowiło dużą część dochodu dla całego państwa. Mając na uwadze teren Małopolski, na Liście UNESCO znalazły się również nazistowskie obozy koncentracyjne w Auschwitz-Birkenau. Poznanie historii w tym zakresie jest obowiązkowe, by zdać sobie choć częściowo sprawę, jak strasznych zbrodni dopuszczano się tam na ludziach. Odpowiedź na pytanie co zobaczyć w Krakowie jest bardzo długa, trudno opisać wszystkie zakątki w jednym artykule.

Inne zabytki w Polsce warte odwiedzenia

Będąc na południu warto wybrać się do Hali Stulecia we Wrocławiu, która trafiła na listę w 2006 roku. Ponadto znalazły się na niej Pergola, Pawilon Czterech Kopuł, a także Iglica.  Zabytkiem o niewątpliwych walorach historycznych jest zamek w Malborku, który najbardziej kojarzy się z wieloma rekonstrukcjami bitew i zakonami krzyżackimi. W północnej części Polski można zwiedzić dość pokaźną liczbę zabytków. Znajdują się wśród nich Latarnie Morskie, między innymi w Rozewiu, Ustce, czy na Helu. Rozpościera się z nich przepiękny widok na najbliższą okolicę. Na uwagę turystów zasługują ponadto muzea sztuki i historii naturalnej. To nie tylko wyjątkowe zabytki, pod względem architektonicznym, ale również prawdziwe lekcje historii. Oczywiście będąc w nadmorskich miejscowościach niemożliwe jest pominięcie miejscowości takich jak Gdynia, Sopot, Gdańsk. W miastach można zaopatrzyć się w pamiątki dla najbliższych, które będą przypominały o najbardziej popularnych miejscach w tej lokalizacji. Wakacje to czas, który powinno się wykorzystywać na 100%. To co zobaczy się na własne oczy, pozostaje w pamięci na zawsze i stanowi najlepszego rodzaju wspomnienie. Jeżeli jest utrwalone na fotografiach, tym lepiej. Na mapie Polski znajduje się wiele zakątków, których zwiedzenie zagwarantuje doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną.