Ręczniki bambusowe dla dzieci - zalety i wady
Porady

Ręczniki bambusowe dla dzieci - zalety i wady

Ręczniki bambusowe stają się coraz popularniejsze. Dzięki swoim unikalnym właściwościom stają się lepszą alternatywą dla klasycznych akcesoriów bawełnianych. Najchętniej sięgają po nie rodzice, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom najlepsze dostępne w sprzedaży rozwiązania. Czym charakteryzują się ręczniki bambusowe i jakie są ich najważniejsze zalety i wady?

Ręcznik bambusowy i jego najważniejsze zalety

Podstawową funkcją ręcznika jest osuszanie skóry po kąpieli. Z ręczników korzystamy także na plaży, basenie oraz podczas zabaw na podwórku w okresie letnim. Z tego zadania doskonale wywiązuje się ręcznik bambusowy, który posiada cenne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Podczas osuszania ciała wilgotna tkanina jest bowiem szczególnie narażona na rozwijanie się na niej szkodliwych mikroorganizmów, których obecność nie jest obojętna dla naszego zdrowia.

Antybakteryjny i antygrzybiczny charakter ręczników bambusowych ma szczególne znaczenie dla dzieci, których skóra jest znacznie bardziej wrażliwa oraz podatna na negatywny wpływ drobnoustrojów. Według badań naukowych, na ręcznikach bambusowych znajduje się o aż 70% mniej bakterii niż na tradycyjnych ręcznikach wykonanych z bawełny. Ze względu na takie właściwości ręczniki bambusowe są szczególnie polecane dla małych alergików oraz dzieci z wrażliwą skórą.

Ręcznik bambusowy ponadto charakteryzuje się także wysoką chłonnością, która pozwala szybko i sprawnie osuszyć się po kąpieli bez konieczności nadmiernego pocierania, co ma szczególne znaczenie dla troski o delikatną dziecięcą skórę. W efekcie taki ręcznik doskonale sprawdza się nie tylko do codziennego użytkowania w domowym zaciszu, ale jest także świetnym wyborem na wakacyjne wyjazdy, plażę oraz wypoczynek na basenie. Jeśli dodamy do tego szybkie schnięcie, ręcznik bambusowy okaże się bezkonkurencyjny na tle konkurencji.

Ręczniki bambusowe dla dzieci - zalety i wady

Czy ręczniki bambusowe posiadają wady?

Tak, jak wszystkie tkaniny, tak i ręczniki bambusowe nie są pozbawione pewnych wad. Pierwszą z nich jest koszt zakupu – dobrej jakości ręcznik bambusowy z dużą domieszką włókien bambusowych jest bowiem zwykle droższy w zakupie od swojego bawełnianego odpowiednika. Kolejnym problemem może być także słabsza dostępność akcesoriów bambusowych. Zwykłe ręczniki kupimy bowiem w praktycznie każdym supermarkecie, natomiast ręczniki bambusowe są mniej powszechne i znaleźć je można głównie w sklepach internetowych.

Pewnym problemem związanym z zakupem ręczników bambusowych może być także konieczność dokonania samodzielnej oceny ich jakości. Aby kupić dobrej jakości ręcznik bambusowy, który będzie posiadał wszystkie cenne właściwości włókien bambusowych, należy zapoznać się z jego składem surowcowym dostępnym na metce lub opisie. Tkanina może być określana mianem bambusowej w sytuacji, kiedy zawiera określoną domieszkę włókien bambusowych – może być to 40% w stosunku do 60% bawełny lub 100% frotte bambusowej. Zdecydowanie najlepszym i najbardziej opłacalnym wyborem będzie ręcznik, w którym włókna bambusowe będą obecne w przeważającej ilości.