Systemy informatyczne ERP ułatwiające pracę zdalną
Porady

Systemy informatyczne ERP ułatwiające pracę zdalną

Pandemia koronawirusa wprowadziła wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu firm i życiu jej pracowników. Nagle koniecznością w wielu przedsiębiorstwach stała się praca zdalna. Co ważne, szybko okazało się, że ta forma działania cechuje się wysoką efektywnością i wydajnością pracowników. Często nie byłaby jednak możliwa bez zaawansowanych systemów informatycznych. Dowiedz się, jak programy IT ułatwiają pracę zdalną.

System ERP – narzędzie niezbędne w firmie

W dzisiejszych czasach systemy informatyczne są powszechnie wykorzystywane w firmach z różnych branż. Wśród nich szczególną popularnością cieszą się systemy ERP. Zaawansowane technologicznie oprogramowanie ułatwia pracownikom pracę zdalną, a firmom wydajne działanie bez zespołu obecnego w biurze.

Głównym zadaniem tego rodzaju oprogramowania jest uporządkowanie procesów oraz zapewnienie pełnej kontroli nad nimi. Modułowa budowa pozwala na dostosowanie narzędzia do specyfiki przedsiębiorstwa. Na przykład, program Enova365 wyposażono w wiele podstawowych modułów, takich jak m.in. księga handlowa, windykacja, faktury, handel, szkolenia, produkcja, księga podatkowa, kadry i płace oraz wiele innych. Ponadto istnieje możliwość instalacji dodatkowych modułów, dzięki którym program Enova365 jest jeszcze bardziej funkcjonalny i przydatny w firmie. Należą do nich m.in. moduły dedykowane konkretnym branżom i zawodom, takim jak pracownicy prokuratury, uczelni czy jednostki budżetowe. W firmach transportowych szczególnie sprawdzi się moduł zarządzania obszarem księgowości, a w przedsiębiorstwach produkcyjnych – do zarządzania produkcją. Ponadto różne moduły mogą być bardziej rozwinięte w konkretnych działach. Tak wiele rozmaitych rozwiązań gwarantuje, że program Enova365 wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom biznesowym dowolnych podmiotów gospodarczych.

Systemy informatyczne ERP ułatwiające pracę zdalną 

Znaczenie wdrożenia systemu informatycznego w przedsiębiorstwie

Dzięki budowie modułowej możliwe jest niemal dowolne rozszerzanie i rozwijanie oprogramowania oraz dostosowywanie go do oczekiwań danej firmy. To sprawia, że dla skutecznego i wydajnego korzystania z narzędzia ważne jest prawidłowe wdrożenie systemu w przedsiębiorstwie. W efekcie możliwe będzie bowiem rozbudowywanie odpowiednich modułów, istotnych z punktu widzenia specyfiki konkretnej spółki. To szczególnie wskazane w czasach upowszechniania się pracy zdalnej.

Na przykład, im większa liczba pracowników działa obecnie w trybie home office, tym ważniejsze stają się moduły komunikacyjne, a także pełna kontrola zdalna nad realizowanymi przez nich zadaniami i w ogóle procesami w firmie. Dzięki skutecznej integracji systemów pracownicy zyskują wgląd do aktualnych danych, które są niezbędne do wykonywania przez nich obowiązków zawodowych. Ponadto tylko profesjonalne wdrożenie oprogramowania ERP gwarantuje jego niezawodne działanie. Od bezproblemowego funkcjonowania wszystkich modułów zależy wydajność pracowników i całej firmy. To, jak jest to ważne, widać zwłaszcza w czasach pracy zdalnej, kiedy niemożliwe jest np. spotkanie zespołu w sali w celu rozwiązania problemu albo podejście do kolegi, aby porozmawiać z nim osobiście, gdy wirtualna komunikacja zawodzi. Dlatego też decydując się na wdrożenie systemu ERP, należy zadbać, aby zadanie to zrealizowała doświadczona i wyspecjalizowana w tym zakresie firma.