Sklep internetowy – dobry pomysł na biznes?
Biznes

Sklep internetowy – dobry pomysł na biznes?

Zakupy online cieszą się ogromną popularnością i wszystko wskazuje na to, że tak będzie jeszcze przez wiele kolejnych lat. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa otwarcie własnego sklepu internetowego oraz prowadzenie sprzedaży towarów online. Jest to świetny pomysł na biznes, pod warunkiem, że dobrze zaplanujemy swoje początkowe działania.

Własna nisza, czyli jak wyróżnić się na tle konkurencji?

W sieci działają tysiące, jeśli nie miliony sklepów internetowych. Większość oferuje sprzedaż popularnych produktów należących do określonych kategorii. Aby być w stanie odnieść sukces w tej wymagającej branży, należy znaleźć własną niszę, w której się wyspecjalizujemy i która będzie oferowała coś znacznie więcej niż sam towar.

Każdy z nas posiada określone zainteresowania i to właśnie na nich warto się skoncentrować. Osoby kochające decoupage mogą otworzyć sklep online z akcesoriami i w ramach działalności, np. na firmowym blogu, udostępniać darmowe porady, tutoriale i ciekawostki związane z tym hobby. Pasjonaci astronomii mogą z kolei uruchomić sklep oferujący publikacje z tej dziedziny nauki, sprzęt i akcesoria do obserwacji. Możliwości jest wiele!

Sklep internetowy – dobry pomysł na biznes?

Blog firmowy, social media i newsletter

Każda nowa działalność wymaga działań promocyjnych, które zaprezentują ją możliwie jak najszerszemu gronu potencjalnych klientów. Równolegle ze sklepem warto więc uruchomić firmowy blog, na którym będziemy udostępniali bezpłatnie artykuły tematycznie związane z naszą działalnością i które jednocześnie pozwolą wypozycjonować stronę www w Google.

Oprócz firmowego bloga warto założyć także wizytówkę sklepu w popularnych social media np. na Facebooku, Instagramie, Twitterze i innych oraz tam także zamieszczać posty informujące o nowościach, promocjach, zmianach w ofercie oraz zniżkach dla klientów. Możemy także stworzyć newsletter, który będziemy regularnie wysyłali do klientów z poradami i informacjami dostępnymi wyłącznie dla subskrybentów. Do zapisywania się na listę zachęci z kolei rabat na asortyment sklepu lub dostęp do darmowych, przydatnych materiałów.