Zmiany w księgowości 2019
Biznes

Zmiany w księgowości 2019

Innowacje pojawiają się w każdej branży, również w księgowości. Są niezwykle ważnym czynnikiem osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Oprogramowanie księgowe w chmurze

Prawdopodobnie „chmura” jest zaawansowanym rozwiązaniem technologicznym, mającym największy wpływ na księgowość. Tradycyjnie oprogramowanie było instalowane na poszczególnych komputerach, a dane i raporty były przechowywane na dyskach twardych i wysyłane pocztą e-mail do współpracowników i klientów. Dzięki oprogramowaniu w chmurze pozwala na łatwe udostępnianie danych w ramach całej organizacji.

Księgowość w czasie rzeczywistym znacznie ułatwia pracę księgowego. Może przekazać klientowi najświeższe informacje finansowe za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Taka funkcja jest bezpośrednio oferowana klientowi. Pozwala wyświetlać biznesowe dane na żywo z dedykowanego pulpitu nawigacyjnego.

 Zmiany w księgowości 2019

Automatyzacja

Technologia cyfrowa modyfikuje modele biznesowe, aby pomóc firmom szybko i skutecznie reagować na zmiany na rynku. Wpłynęła też na usługi finansowe i księgowe. Automatyzacja i sztuczna inteligencja są wykorzystywane do przekształcania kluczowych usług biznesowych. System księgowy firmy jest istotnym elementem zapewniającym maksymalizację zysków. Warto wybrać system, który zachęca do bardziej zintegrowanego i kompleksowego przeglądu finansów firmy. Zwiększa wydajność operacyjną.

Automatyzacja wypiera pracę ręczną i eliminuje ból głowy księgowych. Wprowadzanie danych i fakturowanie są czasochłonne, dlatego automatyzacja może być niezwykle przydatna.

Wykorzystanie technologii

Może być postrzegane jako największy czynnik determinujący. Wpływa na księgowość w przyszłości. Po pierwsze, firmy będą coraz częściej korzystać z chmury obliczeniowej dla wielu usług, zlecając podstawowe zadania księgowe i przechodząc do innego modelu pracy. Po drugie, firmy coraz częściej polegają na “dużych danych”, aby zarządzać swoimi strategiami. Będą lepiej się rozwijać. Wreszcie korzystanie z mediów społecznościowych staje się coraz bardziej popularne.

 Zmiany w księgowości 2019

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo  danych stanie się większym priorytetem. Wraz z rosnącą liczbą danych rośnie ryzyko kradzieży i cyberataków. W przypadku sektora księgowego, który zajmuje się ogromnymi ilościami danych poufnych, ważniejsze niż kiedykolwiek ustalanie priorytetów i inwestowanie w bezpieczeństwo danych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z: biuro księgowe CKSK Wrocław - więcej na: Cksk.pl.