Podwyższona temperatura u dzieci
Zdrowie, Uroda

Podwyższona temperatura u dzieci

Symptomy infekcji u dzieci jest powodem do niepokoju każdego rodzica, w pierwszej kolejności następuje mierzenie temperatury. Termometr wykorzystywany do tego celu powinien być jak najbardziej precyzyjny i wykonany z przyjaznych materiałów wysokiej jakości. Te dostępne w sklepie Sanity.pl charakteryzują się wszystkimi niezbędnymi cechami, które skutecznie pomagają w dbaniu o zdrowie najmłodszych.

Podwyższona temperatura u dzieci

Uzasadnienie dla podwyższonej temperatury ciała

Należy pamiętać, że podwyższona temperatura ciała, którą wskazuje termometr nie zawsze wynika z choroby lecz innych uzasadnionych przyczyn. W przypadku małych dzieci warto zdawać sobie sprawę, że ich temperatura ulega różnym wahaniom o wartościach do maksymalnie 0,5 stopnia Celsjusza. Ze względu na to, mierzenie temperatury powinno odbywać się o dwóch porach dni – rano w godzinach 7.00-9.00 lub po południu między 16.00 a 18.00. Jeśli podczas sprawdzenia temperatury okazuje się, że stan podgorączkowy występuje w innych godzinach, należy zmienić częstotliwość na 6-godzinne przerwy w pomiarach. termometr może wskazywać nieco wyższą temperaturę ciała u dziecka zaraz po kąpieli lub posiłku – dla pewności powinno się więc mierzyć gorączkę po upływie około godziny od tych czynności. Często występującymi przyczynami mogą być również silne emocje, nadmierny wysiłek fizyczny lub silne emocje.

Prawidłowe i podwyższone wartości temperatury u dziecka

Generalnie temperatura nie przekraczająca 37 stopni Celsjusza nie powinna być powodem do niepokoju, nie ma więc potrzeby wszczynania alarmu i stresowania dziecka wizytami na pogotowiu. Natomiast wartości przekraczające 38 stopni stanowią już uzasadnienie do monitorowania stanu zdrowia, oczywiście w zależności od wieku i kondycji dziecka. Zasadą jest, że temperatura ciała dziecka wzrasta szybciej, niż w przypadku osób dorosłych. Jednak konsekwencje również mogą być silniejsze, często przybierają postać umiarkowanie silnych drgawek. Wpływ na to ma nie do końca wykształcony układ nerwowy, takie sytuacje wymagają jak najszybszej interwencji lekarskiej. Jeżeli chodzi o noworodki, pomiar temperatury może wskazywać normalne wartości, pomimo rozwijającej się infekcji. W wielu przypadkach prowadzi to do uśpienia czujności rodziców, zwłaszcza gdy jest to pierwsze dziecko. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli termometr wskazuje prawidłową wartość temperatury, a dziecko płacze, jest niespokojne, nie może zasnąć – zalecana jest wizyta kontrolna u pediatry. Ta zasada dotyczy dzieci w każdym wieku, dlatego najważniejsze jest wdrożenie stałej obserwacji dzieci w każdym wieku, również starszych. Wszelkie niepokojące objawy wymagają konsultacji ze specjalistą, nawet jeżeli zastosowanie termometru nie wykrywa gorączki. Zaleca się wobec tego stosowanie wyłącznie sprawdzonych urządzeń mierzących temperaturę, przykładem są produkty ze strony Sanity.pl. Wszystkie modele znajdujące się w ofercie są wykonane z najlepszych materiałów i umożliwiają mierzenie temperatury w różnych miejscach na ciele, również dzieci.