Co warto wybrać do własnej siłowni?
Porady

Co warto wybrać do własnej siłowni?

Wiele osób chciałoby mieć w domu własną siłownię. Jeśli masz wolne pomieszczenie, warto o tym pomyśleć. Nie musisz dysponować od razu dużym budżetem. Możesz co jakiś czas, w miarę możliwości dokupowywać nowy sprzęt. W ten sposób niezbędne wydatki możesz rozłożyć na dowolny czas. Domowa siłownia ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz wychodzić z domu, aby trenować. Możesz  też ćwiczyć o każdej porze. Nie ma długiej kolejki do sprzętu.

Mata do ćwiczeń

Wybierając matę, zwróć uwagę na trzy zasadnicze kryteria: komfort, trwałość i rozmiar. Cena nie powinna być najważniejszym kryterium. Mata do ćwiczeń jest grubsza od tej do jogi, ponieważ ma pochłaniać wstrząsy i zapobiegać urazom, które mogą pojawić się przy poślizgu, upadku lub skoku. Dlatego używana jest często do treningów fitness o wysokiej intensywności. Wykonane są z gęstej pianki i winylowej warstwy. Dzięki temu można je łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Zawierają również materiał antypoślizgowy. W ten sposób można na niej bezpiecznie i wygodnie wykonywać planki, deski i przysiady i elementy sztuk walki.

Space bar

Spacer bar doskonale sprawdzi się w treningu body pump. Jest to idealny trening ze sztangą, jeśli chcesz być umięśniony, silny i sprawny. Używając lekkich i umiarkowanych ciężarów i pamiętając o dużej ilości powtórzeń, trenujesz całe ciało. Ćwiczeniom może towarzyszyć motywująca, energiczna i wspaniała muzyka. Body pump wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Pozwala spalić dużą liczbę kalorii. Rzeźbi i tonizuje całe ciało. Najlepiej w ten sposób ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. W ciągu jednego treningu możesz spalić nawet 540 kalorii.

Hantle

Ćwicząc z hantlami, możesz doskonale stabilizować i aktywować mięśnie. Wybierając taki trening, masz pewność, że konkretny mięsień pracuje z tym obciążeniem, które otrzymał. Możesz stosować zarówno proste, jak i zaawansowane techniki ćwiczeń. Są bezpieczne. Zwiększają zakres ruchu. Pozwalają też na wykonywanie urozmaiconych ruchów. W zależności od rodzaju ćwiczenia, ramię może być obrócone do środka lub na zewnątrz. Możesz też zmieniać wysokość wykonywania ćwiczeń i inne czynniki. Zapobiegają kontuzji.

Co warto wybrać do własnej siłowni?

Kettlebell

Kettlebells są popularnym narzędziem treningowym. Mają wiele zalet. Są proste w obsłudze, bardzo wszechstronne i niedrogie. Ładnie też wyglądają. Występują w różnych kolorach. Możesz je wykorzystać zarówno do treningu cardio, jak i siłowego. Wspomagają układ krążenia, budują ładne mięśnie i ułatwiają regenerację organizmu. Nie obciążają stawów i poprawiają ich wytrzymałość. Trening z kettlebell jest prosty i wygodny. Pozwol Ci szybciej wrócić po kontuzji. Profesjonalny dystrybutor sprzętu fitness przypomina, że taki trening zwiększa wytrzymałość, elastyczność i zakres ruchów. Kształtuje prawidłową postawę i przyspiesza rozwój zabawy. Dzięki nim nawet proste ruchy stają się nagle trudne i interesujące. Kettlebell urozmaica trening. Może wyglądać nieco dziwnie, ale jest niezwykle skuteczny.

Tubing step straps

Różnią się kształtem, sposobem wykonania, poziomem oporu i kolorem. Świetnie sprawdzą się w treningu funkcjonalnym. Przydadzą się nie tylko sportowcom, ale też osobom, które cierpią na zapalenie stawów, problemy z kolanami, wysokie ciśnienie krwi. Wykorzystywane są nie tylko na siłowni, ale również gabinecie rehabilitacyjnym i fizjoterapeutycznym.