Dla kogo przeznaczone są rotory rehabilitacyjne?
Porady

Dla kogo przeznaczone są rotory rehabilitacyjne?

Współczesna technologia niesie całe spektrum udogodnień dla ludzi, szczególną rolę odgrywają sprzęty medyczne, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą we własnym zakresie walczyć o powrót do normalnego funkcjonowania. By nie pogorszył się stan mięśni i stawów konieczne jest bowiem regularne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. Wielu producentów wychodzi więc w tym zakresie naprzeciw oczekiwaniom klientów i dedykują odpowiednie urządzenia wzmacniające sprawność.

Dla kogo przeznaczone są rotory rehabilitacyjne?

Czym są rotory rehabilitacyjne?

Urządzenia takie jak rotory rehabilitacyjne pozwalają na wykonywanie wielu ćwiczeń w zaciszu domowym. Nie ma wówczas konieczności zgłaszania się do punktów rehabilitacyjnych, gdyż niezbędne urządzenie można zamówić do domu. Jest to znaczące ułatwienie również dla najbliższej rodziny, która pełni opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, gdyż nie traci się czasu na dojazdy. Rotory rehabilitacyjne są niewielkimi urządzeniami, dlatego z pewnością nie zajmą dużej ilości przestrzeni. Ćwiczy się na nich zarówno mięśnie kończyn dolnych i górnych, zamontowany w nich mechanizm hamujący i napędzający pozwala na wymierne korzyści po ćwiczeniach. Samo urządzenie jest dedykowane głównie dla osób ze schorzeniami natury neurologicznej, choć mogą z niego korzystać ci, którzy zwyczajnie chcą maksymalnie wzmocnić swoje mięśnie. Wyróżnia się oczywiście rotory rehabilitacyjne różnych rozmiarów i kolorów, ważne by dostosować wybór do własnych preferencji.  Zapobieganie zastaniu się mięśni i kończyn jest bardzo ważne w każdej rehabilitacji, nawet jeżeli korzystamy z usług profesjonalistów, warto jeszcze poćwiczyć po powrocie do domu. Efekt końcowy może być bardzo miłym zaskoczeniem.

Zastosowanie rotora rehabilitacyjnego

Choć nazwa rotorów rehabilitacyjnych może sugerować ich wykorzystywanie wyłącznie przy powrocie do sprawności, to rzeczywistość jest znacznie lepsza. Dzieje się tak, ponieważ skuteczność korzystania z tych urządzeń zauważa się także u osób wykonujących treningi odchudzające lub mające na celu wzmocnienie mięśni. Jest to bardzo ważne na przykład przed przystąpieniem do maratonów, czy innych zawodów. Wydolność organizmu powinna być wówczas utrzymywana cały czas na wysokim poziomie. Z pomocą bardzo często przychodzą właśnie rotory rehabilitacyjne, wyprodukowano także składane modele, które można zabrać w każdą podróż, bez problemu zmieszczą się do każdego samochodu. Poza oczywistymi zaletami dla naszych rąk i nóg, rotory rehabilitacyjne wzmacniają pracę najważniejszych organów, w tym serca. Jest ono o wiele lepiej i szybciej wyposażane w tlen i niezbędne składniki odżywcze. Ćwiczenia wykonywane na tym niewielkim urządzeniu wpływają pozytywnie na kondycję mózgu oraz koordynację ruchową – utrzymujemy dzięki temu równowagę. Zakup rotora rehabilitacyjnego ma szereg korzyści, może z niego korzystać każda zdrowa osoba oraz taka, która dąży do odzyskania dawnej sprawności utraconej na skutek wypadku lub innego zdarzenia losowego. Obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na wyjście z nawet najtrudniejszych problemów zdrowotnych.