Jak wybrać kwiaty na Walentynki?
Ciekawostki

Jak wybrać kwiaty na Walentynki?

Podobnie jak czekoladki i kolacje przy świecach, kwiaty są symbolem Walentynek. Od pojedynczej róży po ekstrawaganckie aranżacje kwiatowe, możesz wybierać spośród wielu stylów, kolorów i wzorów.

Kilka istotnych wskazówek

Upewnij się, że kupujesz świeże kwiaty. Nie dasz ukochanej czekoladek po dacie ważności, więc nie rób tego samego z kwiatkami. Jeśli kupujesz je osobiście, sprawdź, czy są świeże. Dotknij delikatnie część płatka stykającą się z łodygą. Im mocniejsza, tym kwiat jest świeższy.

Jeśli kwiaty są symbolem miłości, pomyśl, co pomyśli Twoja druga połówka, gdy 15 lutego już opadną. Dlatego przytnij łodygi ostrym nożem (a nie tępymi nożyczkami). Zanurz je później w świeżej, czystej wodzie w eleganckim wazonie.

Bukiet czerwonych róż cieszy się w Walentynki największą popularnością. Może jednak pokazać, że nie jesteś kreatywny. Spróbuj się dowiedzieć, jakie są jej ulubione kwiaty. Spacer koło kilku kawiarni na pewno w tym pomoże. W przeciwnym razie pomyśl o jej ulubionych kolorach lub zapachu. Poproś pracownika kwiaciarni, by pomógł Ci wybrać kompozycję odzwierciedlającą charakter drugiej połówki.

Spraw, by się uśmiechnęła, a nie kichnęła. Jeśli Twoja ukochana jest alergiczna, unikaj mocnych kwiatów, takich jak hiacynty, chryzantemy i słoneczniki. Zamiast tego wybierz hortensje, tulipany, irysy lub lilie.

Jak wybrać kwiaty na Walentynki?

Róże

Jeśli chcesz podarować róże, pamiętaj, że istnieje ponad 100 gatunków do wyboru. Największą popularnością cieszą się czerwone, różowe i białe kwiaty. Każdy odcień ma swoje własne znaczenie. Czerwony symbolizuje miłość, różowy- słodycz, a biały- czystość. Jeśli chcesz, możesz wybrać mieszankę białych i czerwonych róż. Symbolizują jedność. Jeżeli szukasz bardziej kolorowej opcji, zdecyduj się na żółty (przyjaźń) lub pomarańczowy (pożądanie).

Pamiętaj, by wybrać kwiaty o najdłuższej łodydze. To znak wysokiej jakości. Takie róże mogą też znacznie dłużej wytrzymać. Jeśli jednak kupujesz kwiaty dla kogoś młodszego, krótsza łodyga jest bardzo modna. Szczególnie wtedy, gdy połączysz ją z liśćmi.  Jeśli chcesz się wyróżnić, podaruj ukochanej lawendowe róże. Oznaczają miłość od pierwszego wejrzenia. 

Tulipany

Sprawdzą się na różne okazje, w tym Walentynki. Kojarzą się z równowagą i wygodą. Są jednymi z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Podobnie, jak gerbery, świetnie prezentują się w wazonie. Najczęściej możesz znaleźć czerwone, białe i różowe tulipany.

Postaraj się wybrać cały bukiet. Dziesięć kwiatów wygląda fantastycznie w wazonie. 

Orchidee

Orchidee to ładne, egzotyczne kwiaty. Pasują na różne okazje. Jednak w Walentynki ułóż piękny bukiet. Róże, goździki lub tulipany mogą zająć centralne miejsce. Podczas gdy orchidee mogą wzbogacić bukiet, wypełniając puste miejsca.

Gerbery

To jasne, kolorowe kwiaty, które są nieco większe niż zwykłe stokrotki. Występują w kombinacji żywych kolorów, takich jak róże, czerwienie, pomarańcze i żółcie. Tak naprawdę nie trzeba ich mieszać i łączyć z innymi kwiatami. Trochę przypominają słoneczniki. Możesz je śmiało włożyć do wazonu. 

Jak wybrać kwiaty na Walentynki?

Goździki

To puszyste, delikatne kwiaty. Idealnie nadają się do bukietów i wazonów. Nazywane są kwiatami miłości. Doskonale pasują na Walentynki. Występują w wielu kolorach, w tym różowym, czerwonym, brzoskwiniowym i fioletowym.

 Artykuł przygotowany z Warszawa.telekwiaciarnia.pl - więcej dla Twojego miasta znajdziesz: https://warszawa.telekwiaciarnia.pl.