Jak wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe?
Porady

Jak wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

Po soczewki kontaktowe sięga coraz więcej osób. Ich noszenie pozwala bowiem na dyskretną korekcję wady wzroku, umożliwia wygodne i bezpieczne uprawianie sportu oraz zapewnia znacznie lepsze widzenie. Mimo tego, że soczewki kontaktowe może dziś kupić każdy, gdyż dostępne są bez recepty, ich wybór warto powierzyć specjaliście. Zapewni to idealne dopasowanie szkieł kontaktowych do wymagań naszych oczu oraz będzie gwarancją bezpiecznego ich użytkowania.

Krok pierwszy do zakupu soczewek: wizyta u okulisty

Osoby, które od dłuższego czasu korzystają z klasycznych okularów i dobrze znają swoją wadę wzorku, nie powinny samodzielnie wybierać soczewek. Jest to bowiem zadanie, które powinno zostać powierzone specjaliście. Podczas wizyty w gabinecie okulista dokładnie zbada nasz wzrok oraz oceni, czy nasza wada pozostała taka sama, czy być może uległa zmianie. Następnie dobierze soczewki kontaktowe o odpowiednich parametrach, które będą dopasowanie nie tylko do posiadanej przez nas wady wzroku, ale także stylu życia oraz indywidualnych wymagań.

Prawidłowo dobrane soczewki kontaktowe zapewnią wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Aktualnie w sprzedaży dostępne są soczewki jednodniowe, miesięczne oraz całodobowe – wybór konkretnego rodzaju szkieł zależy od naszych wymagań oraz prowadzonego stylu życia. Dla osób początkujących dobrze sprawdzą się soczewki jednorazowe, które pozwolą im zweryfikować, czy korzystanie ze szkieł kontaktowych jest dobrym wyborem, czy może lepiej pozostać przy klasycznych okularach. Osoby, które poszukują tańszych soczewek, powinny natomiast sięgnąć od razu po miesięczne soczewki kontaktowe soflens 59, które wymienia się na nowe po upływie 30 dni.

Jak wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

Co warto wiedzieć o noszeniu soczewek kontaktowych?

Aby regularne korzystanie z soczewek kontaktowych było w pełni bezpieczne dla zdrowia oraz komfortu naszych oczu, konieczna jest ich właściwa pielęgnacja. Osoby, które zdecydują się na noszenie szkieł miesięcznych muszą więc pamiętać o ich zdejmowaniu wieczorem, czyszczeniu oraz właściwym przechowywaniu. W tym celu, oprócz soczewek, należy zaopatrzyć się także w dobrej jakości płyn wielofunkcyjny do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Za jego pomocą wykonamy bowiem trzy czynności – oczyścimy powierzchnię szkieł z zabrudzeń i osadów, zdezynfekujemy soczewki oraz przygotujemy je do ponownego założenia następnego ranka.

Soczewki kontaktowe muszą nie tylko poprawiać jakość widzenia, ale być przede wszystkim wygodne i bezpieczne w noszeniu. Nowoczesne szkła hydrożelowe, do których należą soczewki kontaktowe soflens 59, posiadają bardzo wysokie nawodnienie na poziomie 59%, którego zadaniem jest zapewnienie naszym oczom odpowiedniego nawilżenia przez cały czas noszenia szkieł oraz zapobieganie podrażnieniom. Soczewki występują w wersji miesięcznej i wymagają codziennego czyszczenia oraz pielęgnacji. Zaletą, którą soczewki kontaktowe soflens 59 wyróżniają się na tle innych produktów, jest także zdolność do zachowywania doskonałych właściwości przez cały okres ich użytkowania.