Książki polskich autorek, które warto przeczytać.
Porady

Książki polskich autorek, które warto przeczytać.

Aby czerpać przyjemność z czytania książek należy sięgać po odpowiednio dopasowane do swoich oczekiwań lektury. Na rynku istniej jednak bardzo duży wybór tytułów, jak zatem odnaleźć tę, która dostarczy nam niezapomnianych wrażeń? Dobrym pomysłem może być np. sięganie po pozycje szczególnie polecane przez innych czytelników. Pamiętajmy, że warto doceniać rodzimych pisarzy. Książki, których polskich autorek zyskały, zatem bardzo dobre opinie czytelników? Oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę kompletując naszą domowa biblioteczkę.

Monika B. Jankowska

Wiele polskich czytelników szczególnie chętnie sięga po książki autorstwa Moniki Jankowskiej, czyta się je, bowiem lekko i przyjemnie. W książkach napisanych przez tę autorkę odnajdziemy zarówno wątki kryminalne, romantyczne, jak i historyczne. Chętnie czytaną książką napisaną przez Jankowską jest zwłaszcza „Czwarty pokój”.

Aneta Skarżyński

Do uznanych polskich autorek należy także Aneta Skarżyński. Autorka ta zyskała dużą popularność po napisaniu cyklu autobiograficznych opowieści. Warto dodać, że Aneta Skarzyński przez wiele osób nazywana jest wybranką trzech muz, w jej życiu, bowiem wszechobecne są: muzyka, literatura i malarstwo. Na szczególne uznanie zasługuje jej książka pod tytułem „Podróż na Operiona”.

Książki polskich autorek, które warto przeczytać.

Anna Wysocka – Kalkowska

Autorka ta znana jest głównie z tego, że w bardzo obrazowy sposób opisuje odczuwane przez siebie emocje, zapachy, smaki, a nawet obserwowane sytuacje. Jeżeli szukamy książek, które na długo zapadną nam w pamięci i wywołają mnóstwo wzruszeń to z cała pewnością warto sięgnąć po pozycje napisane prze tę właśnie autorkę. Na jej koncie znajdziemy wiele wyjątkowych książek miedzy innymi:, „Kiedy wiosna nie nadchodzi”, „Taniec z motylami” czy też „Moje życie bez Ciebie”.

Krystyna Mirek

To znana autorka literatury kobiecej, która zyskała duże uznanie czytelników. Na swoim koncie ma już ponad 20 powieści. Jedną z najczęściej wybieranych książek napisanych przez Krystynę Mirek jest książka pt. „Nowy podarunek”.