Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego.
Informacje

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Piękne usta to atrybut kobiecości. Powiększanie i modelowanie ust przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego to zabieg, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Od dłuższego czasu znajduje się on w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy ze względu na swoje właściwości jest powszechnie stosowany zarówno w kosmetyce, jak i medycynie. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody. Ponieważ wraz z upływem lat jego ilość w organizmie ludzkim ulega zmniejszeniu, warto uzupełniać jego niedobory. W przypadku ust zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego stosuje się w celu ich powiększenia. Kwas hialuronowy wykorzystuje się również po to, aby: zniwelować asymetrie ust, poprawić napięcie i odmłodzić skórę wokół ust czy też zapewnić ustom odpowiednie nawilżenie. Jest to bezpieczny i całkowicie wchłaniany wypełniacz, dlatego znakomicie sprawdza się przy modelowaniu ust.

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu powiększania ust.

Zabieg powiększania ust powinien wykonywać tylko i wyłącznie wykwalifikowany lekarz. Przed zabiegiem musi on przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad. Taki wywiad ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż okolice ust to bardzo wrażliwy obszar, dlatego przed wykonaniem zabiegu należy zastosować znieczulenie, zazwyczaj jest to krem znieczulający. Jeżeli pacjentka jest jednak bardziej wrażliwa na odczuwanie bólu, wówczas lepszym rozwiązaniem może okazać się znieczulenie dentystyczne. Zabieg powiększania ust nie wymaga specjalnego przygotowania. Za pomocą igły lub kaniuli lekarz wprowadza kwas hialuronowy w czerwień wargową. Następnie dokonuje masażu, dzięki temu preparat zostaje równomiernie rozmieszczony. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu usta są nieco tkliwe i opuchnięte. Dolegliwości te powinny jednak ustąpić w przeciągu kilku dni. Po upływie dwóch tygodni należy udać się na wizytę kontrolną. Taka wizyta ma na celu ocenę skuteczności zabiegu oraz procesu gojenia.