Tanie podróżowanie, czyli jak upolować tani bilet lotniczy do Bankoku?
Podróże

Tanie podróżowanie, czyli jak upolować tani bilet lotniczy do Bankoku?

Aby niedrogo kupić bilet do Bangkoku warto trasę przelotu rozłożyć na dwa loty. Nie warto kupować lotów bezpośrednich, gdyż ich koszt wyniesie nas więcej. Do Tajlandii można dolecieć liniami Norwegian, co jest aktualnie najtańszą opcją dostępną do zarezerwowania przez Internet.

Jak znaleźć najtańsze połączenie lotnicze do Bangkoku?

Do wyszukania lotu warto użyć sprawdzonej wyszukiwarki połączeń. Wpisujemy w miejsce miasta wylotu Bangkok, a w miejscu przylotu wybieramy „wszędzie”. W ten sposób wyszukiwarka pokaże nam wszystkie dostępne loty do Bangkoku, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą cenowo propozycję.

Następnie odwracamy sytuację i w miejscu przylotu wybieramy Bangkok, a wylotu wybrane wcześniej lotnisko. Wybieramy dogodny termin oraz cenę lotu, która mieści się w naszym budżecie. Dla przykładu z Londynu możemy polecieć do Oslo i stamtąd po kilku godzinach złapać bezpośredni lot do Bangkoku, który potrwa ok. 12 godzin. Takie połączenie może nas kosztować 170 funtów, co daje ok. 966 zł.

Lot Dreamlinerem do Tajlandiii liniami Norwegian

Tanie podróżowanie, czyli jak upolować tani bilet lotniczy do Bankoku?

Z liniami lotniczymi Norwegian do Bangkoku polecimy słynnym Dreamlinerem. To nowoczesny samolot, w którym znajdziemy wszelkie udogodnienia. Lot nim jest niezwykle przyjemny, a do dyspozycji pasażerów są takie nowinki techniczne, jak automatycznie dostosowujące się światła na pokładzie oraz przyciemniane szyby, których kolor można zmieniać jednym dotknięciem przycisku. Na pokładzie mamy także możliwość zamówienia jedzenia i napojów oraz płacenia za nie kartę bezpośrednio z osobistego komputerka wbudowanego w fotel znajdujący się przed nami.

Co do jakości obsługi oraz wygody lotu trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Jedynym mankamentem może być natomiast serwis oraz obsługa linii Norwegian. Osoby, które pragną na pokładzie samolotu zjeść posiłek muszą bowiem liczyć się z koniecznością dopłacenia do ceny biletu kwoty 132 zł, podczas gdy zdecydowana większość linii lotniczych oferuje pasażerom posiłek wliczony w cenę biletu, na który możemy liczyć podczas długich, ponad 10-cio godzinnych lotów.

Norwegian niestety nie przewiduje takiej opcji, dlatego warto wykupić posiłek przy rezerwacji biletu, jeśli nie chcemy spędzić lotu z pustym żołądkiem – nie ma bowiem możliwości jego zamówienia na pokładzie samolotu. Dla zapominalskich pozostaje skorzystanie z pokładowego snack baru, który z kolei otwiera dopiero 2 godziny po starcie. Alternatywą dla posiłku lub korzystania ze snack baru może być zaopatrzenie się w przekąski i napoje przed odprawą oraz zabranie ich na pokład samolotu, co dobrze sprawdzi się podczas długich lotów.