Wynajmij auto i zwiedzaj Warszawę!
Podróże

Wynajmij auto i zwiedzaj Warszawę!

Warszawa odrodziła się jak feniks z popiołów. Stolica Polski zachwyca swoją siłą, historią, stylem i radością życia. Odwiedzają ją zarówno polscy, jak i zagraniczni turyści. Warto wypożyczyć auto i zobaczyć najpiękniejsze warszawskie zabytki.

Pałac w Wilanowie

Najwyższy warszawski pałac znajduje się 10 km na południe od centrum miasta. Został zbudowany na życzenie króla Jana III Sobieskiego w 1677 roku. Przez stulecia kilkukrotnie zmieniał właścicieli. Widać w nim inspirację barokiem i neoklasycyzmem. 

Wynajmij auto i zwiedzaj Warszawę! 

Pałac Kultury i Nauki

Od ponad 60 lat ten socrealistyczny pałac dominuje w centralnej części Warszawy. “Dar Przyjaźni” ze Związkiem Radzieckim został ukończony w 1955 roku. Nie można pominąć tarasu widokowego znajdującego się na 30 piętrze. Jak sama nazwa wskazuje, PKiN to rozległy obiekt rekreacyjno-edukacyjny. Znajduje się w nim m.in. ogromna sala kongresowa, trzy teatry, kino wieloekranowe, muzea. 

Zamek Królewski

Ta niezwykła kopia oryginalnego zamku wysadzonego przez Niemców podczas II wojny światowej, jest wypełniona autentycznymi meblami z epoki i oryginalnymi dziełami sztuki. Warto zobaczyć przede wszystkim Wielkie Apartamenty, Wielką Salę Zgromadzeń, bogato zdobioną salę tronową, Pokój Canaletta i Kolekcję Lanckorońskich. 

Muzeum Powstania Warszawskiego

To wyjątkowe muzeum, przedstawiające historię bohaterskiego, ale skazanego na niepowodzenie powstania przeciwko okupacji niemieckiej w 1944 roku. Składa się z pięciu poziomów interaktywnych wystaw, fotografii, archiwów filmowych i osobistych pamiątek. To wciągające, przytłaczające doświadczenie. Jeśli chcesz zobaczyć całe muzeum, zarezerwuj minimum pół dnia. 

W otaczającym go Parku Wolności można zobaczyć Ścianę Pamięci, wystawę kolorów wolności, przedstawiających powstańców, Ogród Różany i galerię sztuki współczesnej. Dzieła znajdujące się w galerii zostały namalowane przez cenionych polskich artystów, zainspirowanych powstaniem warszawskim. W lecie w parku organizowane są koncerty i inne wydarzenia.

Teatr Wielki

Pochodzi z 1833 roku. Został zniszczony podczas II wojny światowej, a następnie przebudowany w 1965 roku według oryginalnego projektu Antonio Corazziego. We wspaniałym budynku znajduje się Opera Narodowa i Balet. Główne Audytorium Moniuszko jest w stanie pomieścić ponad 1700 osób. To jedna z największych scen operowych na świecie. Można tutaj posłuchać klasyczne i nowoczesne dzieła polskich i zagranicznych kompozytorów.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Mieści się w jednym z najlepszych przykładów współczesnej architektury w Warszawie. To wyjątkowe muzeum dokumentuje 1000-letnią historię Żydów w Polsce. Multimedialna wystawa stała obejmuje relacje pierwszych Żydów w regionie, a następnie fale masowej migracji, postępów i pogromów, aż do czasów II wojny światowej.

Wynajmij auto i zwiedzaj Warszawę! 

Łazienki Królewskie

Ten przepiękny park obejmuje ogrody, zbiornik wody, leśne polany i dumne pawie. Łazienki, niegdyś teren łowiecki, nabył król Stanisław August Poniatowski w 1764 roku. Możesz tutaj zobaczyć XVIII-wieczny włoski ogród królewski, XIX-wieczny romantyczny ogród, modernistyczny ogród z początku XX wieku i Ogród Chiński z 2014 roku.

Materiał powstał przy współpracy z Express.pl - rent a car Warszawa.