Praktyczne i nowoczesne meble łazienkowe - jak je wybrać?
Ciekawostki

Praktyczne i nowoczesne meble łazienkowe - jak je wybrać?

Meble łazienkowe to podstawowy element wyposażenia wnętrza, który powinien znaleźć się w każdej łazience. Doskonale sprawdzają się do przechowywania akcesoriów toaletowych oraz pozwalają na lepszą ich organizację. Szczególnie dużą popularnością cieszą się dziś nowoczesne meble łazienkowe. Czym powinniśmy kierować się przy ich wyborze?

Meble łazienkowe na długie lata – design i materiał wykonania

Nowoczesne meble łazienkowe charakteryzują się prostymi i minimalistycznymi formami, dzięki którym pozwalają uzyskać efekt schludności i czystości. Występują w zróżnicowanych rozmiarach i konfiguracjach, co pozwala na ich dostosowanie do wystroju i dostępnej powierzchni każdej praktycznie łazienki. Wybierając wyposażenie do swojej łazienki powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na dopasowanie designu mebli do pozostałych elementów wyposażenia, a więc armatury, płytek oraz sprzętu. Najlepiej, aby wszystkie te dodatki były utrzymane w nowoczesnym stylu, co pozwoli na uzyskanie spójnego i estetycznego wystroju wnętrza.

Bardzo ważnym kryterium wyboru mebli łazienkowych jest także materiał ich wykonania. Dobrej jakości dodatki do łazienki powinny być wyprodukowane z wodoodpornych materiałów, które zagwarantują ich bezproblemowe użytkowanie przez wiele kolejnych lat. Jest to warunek szczególnie istotny dla tych osób, dla których nowa łazienka stanowi długofalową inwestycję. Do pomieszczenia, w którym panuje wysoka wilgotność najlepiej nadają się meble wykonane z płyt odpornych na wodę, zarysowania oraz uszkodzenia. Doskonale sprawdzi się tutaj zarówno zaimpregnowane drewno, jak i płyty mdf wyposażone w specjalną wodoodporną okleinę.

Praktyczne i nowoczesne meble łazienkowe - jak je wybrać?

Funkcjonalne meble łazienkowe, czyli jakie?

Nowoczesne meble łazienkowe powinny być nie tylko trwałe i estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. To sposób ich użytkowania w dużej mierze decyduje bowiem o tym, czy z danych elementów wyposażenia wnętrza korzysta się komfortowo. Aby zapewnić sobie jak najwygodniejszą obsługę mebli należy zwrócić uwagę na ich pojemność, która powinna być dopasowana nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale także liczby osób korzystających z łazienki oraz ilości akcesoriów do przechowywania.

Duże znaczenie dla komfortu korzystania z mebli łazienkowych mają także zastosowane w nich systemy otwierania. Warto inwestować w dobrej jakości akcesoria, które posiadają trwałe i dobrze działające zawiasy, szyny oraz klamki. Zapewni to wygodę i bezpieczeństwo użytkowania przez długi czas korzystania z mebli. Doskonałym rozwiązaniem są meble łazienkowe wiszące, których specjalna konstrukcja ułatwia utrzymanie porządku i czystości w pomieszczeniu. Brak nóżek i szafkach umożliwia bowiem sprawne umycie podłogi pod nimi oraz zachowanie wysokiej higieny w łazience.

Nowoczesne meble łazienkowe mogą być zamknięte lub otwarte. Te drugie doskonale sprawdzą się w tych domach, w których chcemy mieć dostęp do niezbędnych akcesoriów bez konieczności każdorazowego otwierania i zamykania szafek. Oba warianty mebli można także ze sobą łączyć i w formie otwartej postawić na szafki, w których będziemy przechowywali np. ręczniki, a w zamkniętych szafkach przechowywać środki czystości i urządzenia.