Jak spakować bagaż podręczny i co do niego zabrać?
Podróże

Jak spakować bagaż podręczny i co do niego zabrać?

Bagaż podręczny to dla wszystkich podróżujących samolotem podstawowa walizka lub torba, w której przechowujemy najpotrzebniejsze rzeczy. Często to ona jest całym naszym dobytkiem podczas podróży, więc powinniśmy zabrać do bagażu podręcznego odpowiednie akcesoria oraz spakować taki bagaż w odpowiedni sposób. Jak zatem to zrobić i co należy wiedzieć o pakowaniu bagażu podręcznego? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy poniżej.

Jak spakować bagaż podręczny i co do niego zabrać?

 

Co zabrać do bagażu podręcznego?

Do bagażu podręcznego powinny trafić najpotrzebniejsze akcesoria, które będą nam niezbędne do przeżycia za granica. Dla jednych osób będą to np. kosmetyki, dla innych sprzęt elektroniczny a dla jeszcze innych żywność i napoje. Niezależnie od tego, co planujemy ze sobą zabrać, muszą to być rzeczy niezbędne, które trudno kupić na miejscu. Warto również wybierać np. mniejsze opakowania np. kosmetyków czy rezygnować z dodatkowych pokrowców — czyli z tego wszystkiego, bez czego możemy się obejść. Ważną kwestią jest sprawdzenie na stronie linii lotniczych lub stronach branżowych listy rzeczy, których nie wolno wnosić na pokład samolotu. Będą to np. ostro zakończone akcesoria fotograficzne czy różnego rodzaju płyny. Spis należy przeczytać, i porównać z naszym bagażem, aby na lotnisku nie doszło do przepakowywania bagażu podręcznego.

 

Jak spakować bagaż podręczny?

Jeśli wiemy już, co możemy zabrać a czego nie, powinniśmy odpowiednio się spakować. Dzięki temu zbierzemy odpowiednio dużo rzeczy. Na samym dnie walizki podręcznej należy ułożyć ciężkie przedmioty takie jak buty, odzież czy laptop. Wykorzystać należy każdą wolną przestrzeń. Do butów możemy spakować np. skarpety lub drobne akcesoria. Na górze walizki należy umieścić kosmetyki oraz płyny czy przedmioty, z których zamierzamy korzystać podczas lotu.

 

Porada: Każde linie lotnicze podchodzą do bagażu podręcznego w nieco inny sposób. Oprócz wymiarów, które przeważnie są takie same w większości linii lotniczych, niektóre z nich pozwalają zabrać za darmo oprócz bagażu podręcznego laptopa w torbie, torebkę czy aparat fotograficzny w osobnej torbie. Warto wykorzystać ten fakt i przenieść takie elementy osobno, zyskując miejsce w bagażu podręcznym.