Jak medytować w domu?
Porady

Jak medytować w domu?

Osoby zainteresowane medytacją na początku mają wiele pytań odnośnie tego jak się nauczyć sztuki medytacji, ile czasu powinno się na nią poświęcać oraz od czego powinno się zacząć. Odpowiedzi na te pytania znajdą się w poniższym opisie.

Jak nauczyć się medytować?

Na samym początku drogi z medytacją może nie być tak łatwo jakby się wydawało. Umiejętność ta nie przychodzi od tak. Człowiek żyjący we współczesnym świecie narażony jest na codzienny nieustanny kontakt z informacjami, różnymi bodźcami, co powoduje, że umysł człowieka krąży wokół kilku myśli w jednym momencie i towarzyszącym im impulsom, docierającym ze wszystkich możliwych stron. Żyjąc na co dzień skupiamy się na obowiązkach, którym towarzyszy permanentny stres, co odkłada się gdzieś w podświadomości, stale go potęgując. Zapewnienie sobie czasu na codzienną medytację stopniowo pozwoli wyzwolić się od niepotrzebnego obciążenia i dzięki systematycznej pracy z dnia na dzień efekty będą zauważalne.

Jak medytować w domu?

Ile czasu przeznaczyć na medytację?

W medytacji kluczowa jest regularność. Trzeba sobie zaplanować dokładnie ile czasu dziennie możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na medytację. Początkowo warto przeznaczyć sobie 10 do 20 minut dziennie. Ten z pozoru niewielki odcinek czasu sprawi, że umysł dzięki temu będzie coraz bardziej spokojniejszy i wyciszony. Osoby, które oswoiły się medytacją powinny raz na tydzień, czy raz na dwa tygodnie przeznaczyć sobie więcej czasu na jej wykonanie, od 30 do 60 minut. Taka sesja bardzo korzystnie wpłynie na człowieka, ponieważ będzie to szansa, by pogłębiać swój stan, co w krótszych sesjach później będzie go łatwiej szybciej osiągnąć.

Od czego zacząć?

Jest mnóstwo technik medytacji, choć tak naprawdę medytacja jest stanem umysłu, a nie żadną techniką, ale dzięki nim, szczególnie na początku łatwiej jest skupić swoją uwagę i skoncentrować się. Najprostszym sposobem jest medytacja z mantrą. Jest wiele pozycji, które rozprawiają się na temat medytacji, podobnie jest z kursami, czasem warto od nich zacząć, by później móc samemu pogłębiać się w tej problematyce.