Native Speaker – praktyka i teoria nauki języków
Informacje

Native Speaker – praktyka i teoria nauki języków

Kim jest native speaker?

Native Speaker online to osoba, która naucza obcokrajowców swojego ojczystego języka, co cieszy się dość dużą popularnością wśród kursantów, ponieważ poza samym słownictwem poznają oni obcy akcent i wymowę poszczególnych zwrotów. W wielu szkołach językowych zatrudniany jest native speaker online, który jako przedstawiciel danej nacji jest w stanie wspomagać naukę języka obcego i sprawiać, że staje się ona bardziej efektywna. Swoboda, z jaką native speakerzy posługują się obcym dla uczniów językiem sprawia, że są oni odpowiednio motywowani do wysiłku wkładanego w naukę. Każda profesjonalna szkoła językowa powinna kłaść duży nacisk na częste prowadzenie dialogów na różne, swobodne tematy, podczas których najłatwiej zapoznać się z językiem, który chcemy przyswoić. Zajęcia z native speakerem zazwyczaj prowadzone są indywidualnie lub w niewielkich grupach, gdyż gwarantuje to znacznie bardziej efektywną naukę zapewniającą pracę nad płynnością wymowy. Zajęcia, które prowadzi native speaker online to pewnego rodzaju zetknięcie kursanta nie tylko z pojedynczymi słówkami, czy zwrotami, ale również z kulturą, jaka panuje w danym kraju. Zaleta ta uznawana jest za największą, ponieważ native speaker online zapewnia zetknięcie się ze źródłem obcego dla ucznia języka, czyli osobą która urodziła się i wychowała w innym kraju.

 

Korzyści z zajęć prowadzonych przez native speakera

Korzyści, jakie otrzymuje się w związku z tym, że zajęcia przeprowadza native speaker online to również większe prawdopodobieństwo zainteresowania się nie samą wymową, ale i ciekawostkami i historią obcego kraju. Ponadto lekcje języka prowadzone w taki sposób umożliwiają nieprzerwany kontakt z językiem obcym, gdyż nauczyciel nie potrafi posługiwać się w innym języku. Zatem wszystkie polecenia, zwroty, rozmowy oraz opowieści odbywają się w języku ojczystym native speakera, co wpływa na jakość zdobywanej wiedzy i utrwalanie większej ilości przekazywanych informacji. Spotkania edukacyjne, które prowadzi native speaker online to również doskonała forma przyswajania języka w korporacjach, gdzie pracownicy niejednokrotnie wyjeżdżają w delegacje służbowe lub przeprowadzają rozmowy z kontrahentami. Taka forma jest szczególnie polecana osobom, którym zależy na podniesieniu poziomu znajomości języka obcego, zarówno w celach zawodowych, jak i prywatnych. Osoba, która dopiero rozpoczyna naukę języka nie będzie mogła zrozumieć większości zwrotów, ponieważ są one wypowiadane z rodzimym akcentem i ich zrozumienie jest zdecydowanie trudniejsze dla początkujących, ale cały czas możliwe.

Native Speaker – praktyka i teoria nauki języków

Czy lekcje z native speakerem online są drogie?

Uczęszczanie na lekcje, które prowadzi native speaker online wiąże się z większymi kosztami niż w przypadku tradycyjnego kursu z lektorem, stąd istniejące opory przed taka formą. Korzyści, jakie można uzyskać z pomocą, której udziela native speaker online są warte swojej ceny i pozwala na znacznie bardziej dokładne zapoznanie się z językiem obcym. Wybór native speakera online powinien być właściwie przemyślany, warto zapoznać się z opiniami o konkretnych osobach, ponieważ poza doskonałą znajomością języka ważne jest podejście do kursantów oraz sposób przekazywania wiedzy. Profesjonalista powinien brać pod uwagę wiek osób, których uczy języka, poziom zaawansowania, w którym obecnie się znajdują oraz preferencje do nauki i zapamiętywania przekazywanych informacji. Każdy nauczyciel musi wykazywać się dużymi pokładami cierpliwości i empatii.