Oczy są wiele w stanie powiedzieć o człowieku
Ciekawostki

Oczy są wiele w stanie powiedzieć o człowieku

Fakty donoszą, że barwa i kształt oczu są bardzo istotne, gdyż określają one charakter ich posiadacza. Oczy potrafią wiele powiedzieć i zwykle nie potrafią nic ukryć.

To, co w sercu również i w oczach

Osoba, która dokonuje kłamstwa zwykle nie utrzymuje kontaktu wzrokowego. Podobnie jak osoba, chcąca coś zataić oraz osoba niepewna, będąca zamknięta na okazywanie własnych emocji. Bardzo podobnie jest w przypadku spotkanej antypatii. Zdaniem astrologów oczy są nośnikiem energetycznym. Mniejsze dzieci zwykle mają śliczne, szklące oczy co świadczy o ich niewinności, ufności i ogromnej miłości. Wraz z wiekiem oczy się zmieniają, stają się bardziej matowe, coraz częściej nic nie wyrażające. Osoby, które patrzą sobie głęboko w oczy prezentują bardzo bliską relację między sobą. Zwykle wystarczy im jedno spojrzenie, by wiedzieć co dana osoba czuje. Często występuje ono u zakochanych partnerów.

Oczy są wiele w stanie powiedzieć o człowieku

Wpływ barwy oczu na charakter

Osoby, posiadające niebieskie oczy są cierpliwe, sentymentalne, okazujące więcej czułości, a zarazem bardziej impulsywne oraz leniwe. Częściej chorują i odczuwają zmęczenie. Właściciele szarych oczu bywają często samotni, uciekający w wir pracy i będący w tym bardzo surowi dla siebie i innych, często popadają w zauroczenia, nie lubią rutyny. Występują u nich problemy z przemianą materii. Dysponenci brązowych oczu to zindywidualizowane persony, które lubią przewodniczyć grupie. Są bardzo sympatycznymi osobami z dużym sercem. Łatwo potrafią się zresetować i odpocząć. Właściciele zielonych oczu są bardzo rozsądnymi, wiernymi i wytrwałymi osobami. Kochają kontakt z naturą i lubią ponieść się zabawie.

Ukształtowanie oczu, a charakter

Małe oczy cechują sympatyczną, opanowaną i szczegółową osobę, która chętnie dokonuje analizy. Są wiernymi przyjaciółmi, którzy lubią zaskoczyć swych znajomych. Osoby, których oczy są lekko wystające prezentują mocny charakter, który jasno określa swoje preferencje oraz zdanie. Są dobrymi przyjaciółmi. Oczy mocno osadzone symbolizują skryte osobowości, którzy lubią pomagać innym. Na pozór otwarci i radości, ale często zamartwiają się różnymi rzeczami. W pracy dobrze odnajdują się działaniach grupowych. Wielkie błyszczące oczy u osób o bladej cerze i wyraźnych brwiach świadczą o bardzo nerwowej i wpływowej osobie, która w dorosłości zajdzie daleko. Jeśli posiadacz dużych oczy ma delikatne rysy to zwykle jest otwartą, przyjazną osobą, która lubi wpierać bliźnich. Osoby, które noszą „zwykle” zaspane oczy to charaktery bardzo szczegółowe i oszczędne, posiadające dobry kontakt ze swymi dziećmi. Wielkość źrenic powiązana jest z samopoczuciem oraz z kątem padania na nie światła. Gdy są bardzo zwężone odczuwany jest niepokój, zaskoczenie. Bardzo szerokie zwiastują o odczuwanej euforii, miłości czy rozpłomienieniu.