Sprawdzone propozycje na prezent gwiazdkowy dla dziecka w każdym wieku!
Porady

Sprawdzone propozycje na prezent gwiazdkowy dla dziecka w każdym wieku!

Boże Narodzenie to według psychologów czas, który wywołuje najwięcej pozytywnych emocji u najmłodszych. Dzieci z utęsknieniem oczekują pojawienia się św. Mikołaja i odliczają dni pozostałe do świąt otwierając kolejne okienka w kalendarzu adwentowym. Najmłodsi marzą o prezentach, których listę umieszczają w liście do św. Mikołaja. O jakie podarunki najczęściej proszą?

Prezenty dla dzieci w wieku 2-4 lat

Dzieci w wieku 2-4 lat fascynują się zabawkami, które pozwalają im lepiej poznać otaczający świat, i rozwijają ich wyobraźnię. Idealnym prezentem dla nich będą przedmioty, które pomogą w wypracowaniu prawidłowej postawy. Może być to jeździk, huśtawka lub piłka do skakania. Świetną propozycją są także przedmioty, które pozwolą dzieciom na naśladowanie dorosłych, np. przybory dla małego mechanika lub akcesoria do zabawy w sklep, gotowanie, szkołę lub lekarza.

Dobrym pomysłem są również praktyczne zabawki do kąpieli, które umilą dbanie o codzienną higienę oraz pozwolą polubić wieczorne kąpiele tym z dzieci, które nie lubią wody. Nie zapominajmy także o książkach! Ich zakup pozwoli wypracować nawyk czytania przed snem oraz wzbogaci i rozwinie dziecięcą wyobraźnię.

Prezenty dla dzieci w wieku 5-7 lat

Sprawdzone propozycje na prezent gwiazdkowy dla dziecka w każdym wieku!

Dzieci w wieku przedszkolnym są coraz bardziej ciekawe świata, mają już swoje zainteresowania oraz pasje. Idealnym pomysłem na prezent dla nich będą zabawki, które pomogą im w ćwiczeniu pamięci, rozwijaniu logicznego myślenia oraz cierpliwości. Wartą uwagi propozycją będą także zabawki, które można wykorzystać do aktywności fizycznej.

Aby wybrać odpowiedni prezent dla dziecka w tym wieku warto poobserwować swoją pociechę. Jeśli wybiera raczej spokojne zabawy, kupmy mu tor wyścigowy, kolejkę, domek dla lalek lub puzzle. Wiek 5-7 lat to także dobry moment na zakup pierwszych gier planszowych. Jeśli natomiast dziecko kocha ruch i jest aktywne podarujmy mu hulajnogę, rower, rolki lub… zestaw bokserski. Ciekawą propozycją będą także nartosanki, które można przetestować w zimie.

Prezenty dla dzieci w wieku 8-10 lat

Starsze dzieci doskonale wiedzą już, co chcą znaleźć pod choinką. Większość z nich w liście do św. Mikołaja prosi o smartfon, tablet lub laptop. Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia rozwoju dziecka będzie jednak wybór innego rodzaju podarunku, który nie będzie miał wiele wspólnego z elektroniką.

Jeśli nasza pociecha lubi piłkę nożną z pewnością ucieszy ją otrzymanie kompletnego stroju piłkarskiego. Pamiętajmy także, że dzieci w wieku 8-10 lat już wkrótce staną się nastolatkami, warto wiec inwestować w dobrej jakości akcesoria sportowe lub gadżety, które pomogą im rozwijać logiczne myślenie, sprawność fizyczną oraz kształtowanie relacji towarzyskich.