5 powodów, dla których warto tańczyć tango
Porady

5 powodów, dla których warto tańczyć tango

Tango to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie. Powstało w XVIII wieku w Buenos Aires, łączyło rdzennych Argentyńczyków z europejskimi imigrantami i byłymi niewolnikami. W gruncie rzeczy tango ukształtowało argentyńskie społeczeństwo i społeczeństwo. Szybko rozprzestrzeniło się poza Argentynę, pojawiło się w Ameryce Północnej i Europie. Sprawdź, dlaczego warto przyswoić kroki tego tańca!

Wzmocnienie funkcji poznawczych

Tańcząc tango, utrzymujesz ciało w formie i wyostrzasz umysł. Dzięki temu nie tylko poprawisz sobie samopoczucie, lecz także opóźnisz proces starzenia i zmniejszysz ryzyko demencji. Warto więc zapisać się na lekcje tańca, by cieszyć się sprawnym umysłem i świetną kondycją.

5 powodów, dla których warto tańczyć tango

Niezwykła metamorfoza

Nie ma innego tańca, takiego jak tango, który nauczyłby Cię, jak być uważnym i skupionym. Wspomniane umiejętności pozwalają nawiązać wartościowe relacje i osiągnąć sukces. W tangu wysyłasz i otrzymujesz informacje zwrotne, dlatego musisz być otwarty i zrelaksowany. Aby naprawdę rozszyfrować sygnały wysyłane przez partnera, musisz być cały czas skoncentrowany. Nie możesz rozmawiać, a jednocześnie tańczyć tango. Jeśli zamkniesz wtedy oczy, wejdziesz w stan podobny do aktywnej medytacji.

Wrażliwość i świadomość ciała

Podobnie jak w przypadku każdej nowej umiejętności, którą starasz się przyswoić, na początku możesz czuć się niezdarnie. Z biegiem czasu staniesz się bardziej świadomy swojego ciała, co doda Ci pewności siebie. Docenisz pracę mięśni, na które wcześniej nie zwracałeś uwagi. Nauczysz się kontrolować zarówno górną, jak i dolną część ciała. Dzięki temu możesz utrzymać rozluźnioną i wyprostowaną górę, podczas gdy nogi będą wykonywały seksowne, zmysłowe ruchy.

W tangu ważne jest, aby utrzymać zrelaksowaną, ale prostą i elegancką postawę. Wielu początkujących tancerzy musi wyeliminować napięcie i sztywność. Z czasem, stają się bardziej świadomi swojego ciała, dzięki czemu potrafią się zrelaksować. Wrażliwość wrasta wraz z relaksacją, dlatego doświadczeni tancerze są bardziej otwarci na swojego partnera. Jeśli marzysz o tym, aby nauczyć się tanga, zapisz się do  https://www.szkoladancefloor.pl.

Spontaniczność i kreatywność 

W tangu niezwykle ważną rolę odgrywa improwizacja. Nie ma tutaj ustalonych sekwencji, które trzeba naśladować. Kiedy przyswoisz już podstawowe kroki i zasady, możesz swobodnie je łączyć. Mężczyzna prowadzi i decyduje, co zrobi dalej. Wykorzystuje nie tylko swoją kreatywność, lecz także słucha podpowiedzi partnera. Tango zachęca zarówno mężczyznę, jak i kobietę do kreatywności i spontaniczności.

5 powodów, dla których warto tańczyć tango

Umiejętności w zakresie relacji międzyludzkich

Tańcząc tango, możesz stać się częścią tętniącej życiem społeczności. Poznasz wielu ciekawych ludzi, z którymi będziesz dzielił swoją pasję. Doświadczeni tancerze przestają obwiniać partnera za wszystkie błędy. Uczą się, jak współpracować, aby stworzyć coś pięknego. Potrafią dać sobie przestrzeń. Ponadto uczą się, jak zaufać partnerowi i podążać za jego wskazówkami, nie krytykując go przy tym. Potrafią się w pełni zrelaksować i cieszyć się tańcem, zapominając o codziennych zmartwieniach. Liczy się dla nich tylko to, co dzieje się tu i teraz. Jeśli zapiszesz się na zajęcia z partnerem, możesz wzmocnić z nim relacje.