Wanna wolnostojąca – poznaj jej najważniejsze zalety!
Porady

Wanna wolnostojąca – poznaj jej najważniejsze zalety!

Wanna jest jednym z najchętniej wybieranych elementów wyposażenia łazienek. Ogromnym zainteresowaniem w ostatnich czasach cieszą się wanny wolnostojące, które grają pierwsze skrzypce w łazience nadając jej modnego i oryginalnego charakteru. Wolnostojąca wanna owalna jest elegancka, szykowna oraz wygodna, co skłania do jej zakupu coraz więcej osób. Jakie zalety posiadają współczesne wanny wolnostojące i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Wanna w roli głównej, czyli styl retro znowu w modzie

Wanny wolnostojące większości z nas kojarzą się ze stylem retro. Umieszczenie wanny w centralnym punkcie łazienki pozwala na stworzenie wytwornego, oryginalnego wystroju oraz nadanie pomieszczeniu dodatkowych walorów dekoracyjnych. Nowoczesne wanny wolnostojące jedynie wyglądem przypominają swoje odpowiedniki sprzed wielu lat. Są bowiem wykonywane z lekkich, trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów oraz wyposażone w dodatkowe elementy ozdobne, które nadają im niepowtarzalnego charakteru.

Wanny wolnostojące mogą występować w klasycznej wersji na nóżkach. Nóżki, na których umieszczona jest cała konstrukcja są najczęściej bogato zdobione oraz wykończone w charakterystycznym stylu, do pozwala na ich idealne wpasowanie w wystrój łazienek urządzonych w stylu vintage, retro lub glamour. Wiele wanien wolnostojących jest natomiast całkowicie pozbawionych nóżek, co świetnie wpasowuje je w klimat bardziej nowoczesnych, hołdujących minimalizmowi pomieszczeń.

Wanna wolnostojąca – poznaj jej najważniejsze zalety!

Nie tylko wygląd, czyli najważniejsze zalety wanien wolnostojących

Niewątpliwym atutem wanien wolnostojących jest ich wygląd, który pozwala nadać każdemu pomieszczeniu unikalnych walorów ozdobnych, elegancji oraz szyku. Na szczególną uwagę zasługuje wanna owalna Virginia marki Roca, która jest wyposażona w baterię oraz syfon. Jej minimalistyczny wygląd sprawia, że taka wanna doskonale odnajdzie się w każdej łazience, zarówno tej urządzonej nowocześnie, jak i w bardziej klasycznym pomieszczeniu. Wanna owalna Virginia pozbawiona jest nóżek, co dodatkowo ułatwia sprzątanie łazienki zwalniając jej posiadacza z czyszczenia przestrzeni bezpośrednio pod wanną.

Wanna wolnostojąca może zostać umieszczona w centralnym miejscu w dużej łazience, przy ścianie lub w rogu łazienki. Szczególnie efektownie wygląda jednak usytuowana w pewnym oddaleniu od ściany, gdzie w pełni prezentuje swój potencjał dekoracyjny. Wanny wolnostojące występują ponadto w różnych kształtach - do wyboru użytkownika jest wanna owalna, prostokątna, asymetryczna oraz o nietypowym kształcie. Tak szeroki wybór kształtów, rozmiarów i form wanien wolnostojących pozwala na ich dopasowanie do gustu każdej osoby oraz warunków panujących w jej łazience.

Wanny wolnostojące najczęściej produkowane są z nowoczesnego i wytrzymałego tworzywa, jakim jest akryl. Akrylowa wanna owalna efektownie prezentuje się w każdej łazience, jest łatwa w czyszczeniu, a jej opływowy kształt daje przyjemne doznania dotykowe. Akryl jest bowiem ciepłym w dotyku tworzywem, które właściwie pielęgnowane na długo zachowuje swój atrakcyjny wygląd. Oprócz akrylu, wanny wolnostojące mogą być produkowane również ze stali oraz żeliwa. Takie modele cieszą się jednak zdecydowanie mniejszą popularnością ze względu na ich ciężar oraz stosunkowo wysoką cenę. Coraz popularniejsze wśród użytkowników są także wanny wykonane z innowacyjnych materiałów kompozytowych – Surfex i Stonex, które są dostępne w ofercie marki Roca.