Pomysły na szybkie przekąski dla gości
Porady

Pomysły na szybkie przekąski dla gości

Niejednokrotnie nadarza się sytuacja, w której dowiadujemy się o przyjściu gości zbyt późno i w ten sposób nie mamy jak się odpowiednio przygotować. Nie będziemy przecież w końcu siedzieć w kuchni już podczas ich pobytu w naszym domu. Możemy jednak wykorzystać kilka prostych przepisów, dzięki którym nie napracujemy się, ale również nie pozostawimy naszych odwiedzających przy pustym stole.  

Roladki z tortilli 

Pierwszą, pożywną przekąską, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu, jest roladka z tortilli. Jej sposób przygotowania jest banalny i z pewnością nie zajmie nam dłużej niż 10 minut. Początkowo zakupy. Potrzebne są nam tortille, serek puszysty śmietanowy, ogórki kiszone lub papryka, liście sałaty, a także różne wędliny i sery żółte. 

Do stworzenia tej przekąski nie musimy uruchamiać żadnych urządzeń, takich jak piekarnik czy patelnia. Wszystko robimy na surowo. Na wstępie tortille smarujemy serkiem puszystym. Po tym wszystkim równo rozprowadzamy po powierzchni wszystkie pokrojone składniki. Całość zawijamy, a następnie kroimy, jak roladę. Uwaga na nieprzesadzanie z liczbą składników. Zbyt duża ich ilość uniemożliwia ich dokładne zwinięcie i sklejenie. Po zwinięciu od razu można podać przekąski gościom. 

Pomysły na szybkie przekąski dla gości  

Roladki z ciastem francuskim 

Podobne roladki możemy stworzyć z ciastem francuskim zamiast tortilli. Tutaj jednak będziemy musieli użyć już piekarnika. Potrzebujemy do tego również innych produktów. Przyda nam się ser żółty, koncentrat pomidorowy, a także różne, małe dodatki w postaci warzyw. Wszystko ze sobą zawijamy, jak w przykładzie wcześniej, zawijamy i kroimy. Po tym wszystkim wsadzamy nasze roladki do piekarnika. 

Przekąski niewymagające wysiłku 

Na stole położyć możemy również różne kombinacje gotowych produktów. Przykładowo, kupujemy w sklepie różnego rodzaju sery. Począwszy od pleśniowych, na żółtych kończąc. Kroimy je w kostki, a następnie nabijamy na wykałaczkę w połączeniu z winogronem.  

Oprócz tego zakupić możemy hummus. Ten zdrowy przysmak możemy położyć na stole w towarzystwie pokrojonej marchewki, którą będzie się go zagryzać.