Jak urządzić kawalerkę?
Ciekawostki

Jak urządzić kawalerkę?

Kawalerka to idealna przestrzeń dla singla, a także dla bezdzietnej pary. Jest doskonałą propozycją na start i dobrze spełnia wszystkie oczekiwania takich osób. Opinia, że kawalerka jest nieustawna, może wiązać się z jej nieprawidłowym wykończeniem. Dobra aranżacja może sprawić, że nawet bardzo mała przestrzeń będzie funkcjonalna i wystarczająca na pomieszczenie wszystkich bibelotów i gadżetów. Wydaje się niemożliwe? Poniżej kilka rad jak zaaranżować kawalerkę, aby była praktycznym miejscem do życia.

W zabudowie siła

Posiadacze kawalerek dobrze wiedzą jak ważna jest organizacja i uporządkowanie. Jednak, aby było ono w pełni wykonalne, należy posiadać odpowiednie meble do przechowywania. Doskonale w tej roli sprawdzi się zabudowa i meble na zamówienie. Dzięki temu wykorzysta się maksimum przestrzeni i dobrze rozplanuje podział wszystkich stref. W wyborze mebli należy kierować się swoim gustem, ale chcąc zachować pozory większej przejrzystości lepiej sięgać po jasne odcienie i proste kształty. Wypukłe i niepotrzebne ozdobniki będą jedynie zabierać tak cenne miejsce.

Jak urządzić kawalerkę?

Podział na strefy

Wspomniany podział na strefy jest o tyle istotny, że pozwala zachować odpowiednią przestrzeń do relaksu, spania i gotowania. Uniknie się dzięki temu niepotrzebnego chaosu i zapanuje nad ładem, który poprawi codzienne funkcjonowanie. Podczas podziału można posłużyć się posiadanymi meblami, takimi jak kanapa, wyspa kuchenna czy półka.

Znaczenie przestrzeni

Może się wydawać, że przestrzeń i kawalerka to dwie sprzeczności, ale nie jest tak w rzeczywistości. Istnieje możliwość modyfikacji doznań związanych z przestrzenią M1. Najlepiej jest zdecydować się na jasne odcienie, zarówno ścian, jak i elementów wyposażenia. Posiadacze dużych okien są na wygranej pozycji, natomiast kawalerki ciemne powinno się odpowiednio doświetlić. Można także zrezygnować ze ścianek i podziałów. Najlepiej sięgnąć po otwartą przestrzeń, która pozwoli na znacznie więcej modyfikacji i da wrażenie przestronności. Dodatkowo idealnie w tym zestawieniu odnajdzie się biel, zarówno w kolorze ścian, mebli i dodatków.