Jaki łańcuszek wybrać na Komunię Świętą?
Porady

Jaki łańcuszek wybrać na Komunię Świętą?

Dewocjonalia są przedmiotami związanymi z kultem religijnym. Obejmują krzyżyki, łańcuszki, różańce, świece używane podczas sakramentów świętych i akcesoria niezbędne podczas odwiedzin duszpasterskich. Można je wykonać samemu lub wybrać w punktach stacjonarnych albo internetowych. Jest to pojęcie szerokie, dlatego dewocjonalia kupują zarówno osoby duchowne, jak i świeckie.

Jaki łańcuszek wybrać na Komunię Świętą?

W jaki sposób wykonane są dewocjonalia?

Przynajmniej teoretycznie walory estetyczne nie powinny mieć tutaj znaczenia. Istotny ma być sam fakt ich posiadania i to, że możemy ich użyć podczas różnych praktyk religijnych. Jednak wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd. Oferta medalików i różańców wsumuswydawnictwo.pl jest naprawdę różnorodna. Dlatego też różnią się ceną.

Wybierając odpowiedni łańcuszek lub różaniec, zwróćmy uwagę nie tylko na estetykę, ale też wytrzymałość. Sprawdźmy, czy został wykonany starannie. W ten sposób nie musimy bać się o to, że się zerwie. Dewocjonalia są doskonałym pomysłem na prezent. Najdroższe są złote i srebrne. Musimy również więcej zapłacić za posrebrzane i pozłacane dewocjonalia. Warto jednak zapłacić trochę więcej, ponieważ są wspaniałą pamiątką.

Jaki łańcuszek wybrać na Komunię Świętą?

Jaki łańcuszek będzie idealny?

Wybierzmy ładny i trwały łańcuszek. Wtedy będzie przez długie lata budził wspaniałe wspomnienia. Elegancka i subtelna biżuteria  od pokoleń jest najchętniej wybieranym prezentem dla dzieci komunijnych. Ma wielką wartość duchową, sentymentalną i religijną. Dlatego starannie wybierzmy biżuterię i pamiętajmy o kilku istotnych kwestiach.

Na początek zastanówmy się, jaką długość i grubość powinien mieć idealny łańcuszek. Nie może przytłoczyć dziecka. Powinien być subtelny i nie kusić złodziei. Następnie zwróćmy uwagę na styl.  Wręczamy go z okazji Pierwszej Komunii, dlatego unikajmy łańcuszków z ekstrawaganckimi zdobieniami. Przesadne zdobnictwo jest na miejscu. Wybierzmy elegancką, a nie kiczowatą biżuterię.

Teraz zwróćmy uwagę na materiał. Łańcuszki pierwszokomunijne są najczęściej złote lub srebrne. Taki prezent wręczają najczęściej chrzestni lub najbliższa rodzina. Unikajmy łańcuszków marnej jakości, które można szybko zniszczyć.

Jaki medalik pasuje do łańcuszka?

Idealnie pasuje do niego delikatny krzyżyk lub medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Wspaniale nawiązują do wymiaru religijnego uroczystości. Są doskonałą pamiątkowego tego wyjątkowego dnia. Zazwyczaj są nieduże. Medalik rzuca się bardziej w oczy niż krzyżyk. Występuje w różnorodnych kształtach, ale najpopularniejszy jest owalny. Oferta krzyżyków również jest bogata. Chłopczykowi możemy podarować prosty i tradycyjny krzyżyk. Natomiast dziewczynce spodoba się bardziej ozdobny krzyżyk, na przykład z cyrkoniami.

Srebrne pamiątki komunijne

Jeśli mamy ograniczony budżet, ale chcemy podarować dziecku wyjątkową pamiątkę, zwróćmy uwagę na obrazek komunijny w srebrnej ramce. Może przedstawiać Pana Jezusa lub Matkę Boską. Z tyłu obrazka możemy napisać dedykację. Modne są również ramki, na których można wygrawerować datę Pierwszej Komunii i imię dziecka.