Mądre porady
Porady

Mądre porady

Nikt z nas nie lubi podejmować decyzji, szczególnie tych trudnych- samodzielnie. Lubimy posłuchać rad innych osób, zależy nam na opinii innych. W życiu, podejmowanie decyzji, niesie za sobą pewne konsekwencje, których musimy być świadomi i o ile w grę wchodzą proste, zwykłe rzeczy, to wówczas zła decyzja nie ma zbyt dużych, negatywnych skutków. W przypadku poważnych decyzji, konsekwencje mogą wpływać na całe nasze życie.

Porady to sposób na znalezienie argumentów, która decyzja będzie dla nas lepsza. Oczywiście, nie każdą poradę musimy brać do serca i nie każda okaże się być słuszną. Warto pamiętać o tym, że tylko osoby, którym w 100% ufamy i których jesteśmy pewni, są w stanie pomóc nam rozwiązać problem, czy znaleźć odpowiedź na najbardziej nurtujące nas pytanie. Nie jest łatwo samodzielnie decydować o pewnych sprawach, bo czujemy się często zbyt przytłoczeni danymi informacjami. Zdarza się też tak, że nie potrafimy na pewne rzeczy spojrzeć trzeźwym okiem, co powoduje, że nie umiemy myśleć racjonalnie i nie jesteśmy w stanie podjąć takich decyzji, które okazałyby się odpowiednie. Każda wydaje nam się być tą złą, więc skąd wiedzieć, co robić? Porady od osób, którym na nas zależy i które są dla nas ważne, to cenna wskazówka, która może być pomocna w podjęciu decyzji. Nie zmienia to jednak faktu, że tą ostateczną, każdy z nas musi podjąć samodzielnie.

Mądre porady

Jak korzystać z porad mądrze?

Nie możemy słuchać każdego, bo nie każdy życzy nam dobrze i nie każdemu zależy na naszym szczęściu. Wielu ludzi próbuje się mądrzyć, pokazując nam właściwą drogę. Niekoniecznie ta droga, która dla nich wydaje się być dobrą, będzie taką również dla nas. Z porad można korzystać jedynie od osób, które nas znają, które o nas dużo wiedzą, które zdają sobie sprawę, kim jesteśmy, czego chcemy i na czym w życiu nam zależy. Z porad trzeba korzystać mądrze. Trzeba umieć wyeliminować te, które nic w nasze życie nie wnoszą i te, które już na pierwszy rzut oka są dla nas niewłaściwe. Zawsze stawiajmy sobie argumenty za i przeciw każdej sytuacji i w ten sposób, krok po kroku, na spokojnie i z głową pełną przemyśleń, w pełni świadomie, podejmijmy taką decyzję, która właśnie dla nas będzie tą idealną.