Jakie wydanie Biblii wybrać dla dziecka?
Porady

Jakie wydanie Biblii wybrać dla dziecka?

Czytanie Biblii nie jest łatwe i może sprawić wiele trudności. Przede wszystkim ze względu na styl, w jakim jest napisana. Ponadto znajduje się w niej dużo przypowieści, które mają ukryte znaczenie. Dopiero na religii dzieci poznają ich symbolikę. Dlatego wybierzmy Biblię skierowaną specjalnie dla najmłodszych.

 Jakie wydanie Biblii wybrać dla dziecka? 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając Biblię?

Biblia jest pierwszą książką religijną, którą wręczamy dzieciom. Specjalne wydania są popularne już od dawna. W księgarniach stacjonarnych i internetowych znajdziemy przynajmniej kilka różnych wersji. Dlatego bez problemu wybierzemy odpowiednią, biorąc pod uwagę wiek i gust naszego malucha.

Wybierając Biblię, zwróćmy uwagę na kilka ważnych czynników. Idealny egzemplarz ma grube kartki. Dzięki temu dziecko może łatwiej je przerzucać. Ponadto nie uszkodzi i nie zagnie kartek. Zobaczmy, jaką szatę graficzną ma dane wydanie. Nie powinno być przesadnie kolorowe i pstrokate, aby nie rozpraszać uwagi dziecka. Sprawdźmy, jaką ma grubość i układ. Jasne jest, że w Biblii dla najmłodszych nie zmieści się wszystko. Autorzy wybiorą tylko określone fragmenty. Dlatego przeczytajmy, jakie historia biblijne się w niej znajdują. Na koniec zwróćmy uwagę na treść. Powinna być ciekawa i zainteresować maluchy.

 Jakie wydanie Biblii wybrać dla dziecka? 

Popularne wydania Biblii dla najmłodszych

Dużą popularnością cieszy się „Mała Biblia dla małych dzieci”. Napisana jest językiem zrozumiałym dla dzieci. Opisane jest tu m.in. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny i narodziny Pana Jezusa. Jest ciekawie ilustrowana. Wyróżnia się jasną kolorystyką. Z pewnością przyciągnie uwagę naszego malucha. Historie są krótkie i nie znudzą dziecka. Przedstawia np. przejście Izraelitów przez Morze Czerwone i przypowieść o ojcu i synu marnotrawnym. Książeczka inspiruje i rozwija maluchy.

Rodzice chętnie wybierają też „Biblię najmłodszych”. Co prawda jest nieco uboższa w treści niż pierwsza książeczka, ale za to przepięknie odwzorowuje postaci biblijne. Warto zwrócić uwagę na „Biblia małego Chrześcijanina”. Maluch musi się skupić na treści. Opisanych jest tu około 60 najciekawszych historii biblijnych.