Kiedy trzeba iść do dermatologa?
Zdrowie, Uroda

Kiedy trzeba iść do dermatologa?

Wizyty u lekarza są koniecznością, jeżeli chce się być zdrowym i to dotyczy również korzystania z usług dermatologa. Zdrowa skóra jest tak samo ważna jak zdrowie organów wewnętrznych i często jej zmiany świadczą o poważniejszych problemach. Kiedy więc trzeba udać się na wizytę do dermatologa?

Kiedy trzeba iść do dermatologa?

Do dermatologa koniecznie trzeba iść, gdy ma się pierwsze objawy lub podejrzenie chorób skóry. Mogą się one pojawiać niezależnie od wieku i wbrew powszechnej opinii trądzik tak samo może dotykać osoby w wieku dojrzewania jak i te dorosłe, mające nawet 50 lat.

Trzeba mieć też na uwadze, że dermatolog leczy nie tylko problemy ze skórą na twarzy jak trądzik, ale też zmiany, które pojawiają się w innych miejscach na ciele. Właśnie do dermatologa powinni się udać ci, którzy obserwują u siebie pierwsze objawy łuszczycy czyli łuszczenie skóry połączone z wykwitami i pojawiającymi się charakterystycznymi łuskami czy pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry czyli sine swędzenie, łuszczenie i zaczerwienienie.

Problemy z łysieniem też można konsultować i leczyć u dermatologa który może zalecić kurację farmakologiczną czy też stosowanie odpowiednich kosmetyków dostępnych tylko na receptę. Warto też pamiętać, że problem ten dotyczy nie tylko mężczyzna ale również kobiety.

Do konsultacji dermatologicznej kwalifikują się w zasadzie wszystkie niepokojące zmiany skórne, zaczynając od pieczenia czy swędzenia aż po pojawiające się w wielu miejscach pieprzyki czy uczulenia na kosmetyki.

Kiedy trzeba iść do dermatologa? 

Dermatolog to nie to samo co kosmetolog

Decydując się na wizytę u dermatologa należy też pamiętać że nie jest on tym samym specjalistą co kosmetolog. Ten pierwszy leczy choroby skóry, zaś ten drugi może pomóc w doborze odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji danego typu skóry. Jest to o tryle istotne, że brak właściwego dbania o skórę może prowadzić do powstania zmian chorobowych czy poważnych problemów.

Decydując się na wizytę warto więc przemyśleć, czy chce się uzyskać poradę związaną z kosmetykami czy poradę zdrowotną dotycząca zmian skórnych.