Poznaj 4 Europejskie stolice narciarstwa, gdzie warto wybrać się na narty
Podróże

Poznaj 4 Europejskie stolice narciarstwa, gdzie warto wybrać się na narty

Otwarte granice, łatwość w podróżowaniu oraz atrakcyjne ceny lotów czy podróży to najlepszy pretekst do tego, aby podróżować po Europie i przy okazji jazdy na nartach zwiedzać inne kraje. Coraz więcej osób wybiera się za granicę, aby samemu przekonać się, jak wyglądają tam stacje narciarskie, jakie są zagraniczne warunki i czy rzeczywiście warto wybierać zagranicę w planach zimowych. W tym tekście przedstawiamy cztery Europejskie stolice narciarskie.

Poznaj 4 Europejskie stolice narciarstwa, gdzie warto wybrać się na narty

 

Turyn

Turyn to stolica Piemontu. Miasto znajduje się u podnóży Alp Zachodnich. W tym regionie dostępne są dwie lokalizacje narciarskie Vialattea i Bardonecchia. Łącznie mają one do zaoferowania ok. 500 km tras narciarskich. Obie te lokalizacje oferują zróżnicowane pod względem wysokości góry, które dochodzą nawet do 3500 m. W miejscach tych znajdziemy wiele otwartych terenów, malownicze widoki i doskonale przygotowane trasy narciarskie. Oprócz samej jazdy będziemy mogli zatem odczuwać piękno przyrody i być równocześnie w pobliżu Turynu.

 

Wallis

Cztery Doliny w Szwajcarii są rajem dla narciarzy. W lokalizacji tej znajdziemy najwyżej położoną Europie stację narciarską, najdłuższe trasy oraz ok. 100 wyciągów narciarskich. Wszystkie trasy zapewnią bajeczne widoki połączone z charakterystyczną Szwajcarską architekturą. Podczas zjazdu nawet 25-kilometrowymi trasie będziemy mogli też odpocząć i podziwiać niezwykłość tego miejsca.

 

Hemsedal

Jednym z oryginalnych kierunków na narty jest Hemsedal w Norwegii. Miejsce to posiada wiele korzyści. W ośrodku tym można jeździć na nartach od listopada do maja. W okresie od Grudnia do Kwietnia na niektórych stokach możemy jeździć nocą. Znajdziemy tutaj trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Jest to również miejsce dla zaawansowanych narciarzy, którzy będą mogli skorzystać z czarnych szlaków. Norwegia oferuje specjalne obszary wyznaczone dla dzieci. Znajdują się one na wysokościach od 600 do 1500 m n.p.m. Niektóre miejsca są niezwykle kameralne i są doskonałą alternatywą dla zatłoczonych stoków w najbardziej znanych Europejskich lokalizacjach.