Zabawki dla dziecka wspomagające rozwój
Porady

Zabawki dla dziecka wspomagające rozwój

Kupowanie prezentów dla dzieci tylko z pozoru wydaje się łatwe. W rzeczywistości bardzo często jest to spore wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i dla bliskich malucha. Wybór jest ogromny, ale dzieci bardzo często mają już wiele zabawek w domu, a starsze z nich mają często już wyrobiony gust, i nie każdy prezent trafi w ich gusta. Warto więc zastanowić się nad tym, jaki rodzaj zabawek sprawdzi się przy każdej okazji, a jednocześnie zapewni dziecku odpowiedni rozwój.

Lalki – dlaczego to doskonała zabawa dla dzieci?

W przypadku dziewczynek sprawa wydaje się oczywista – nigdy dość lalek! Dziewczynki po prostu je kochają, a bardzo często bawią się nimi również z braćmi. Lalki od lat są w czołówce najpopularniejszych zabawek dla dzieci, razem z autkami i klockami. Zabawa lalkami to doskonały sposób na budowanie przez malucha swojego świata w mini wersji. Dzięki temu uczy się świata dorosłych, ale w stopniowy sposób. Dzieci otaczają lalki opieką, przebierają je, układają do snu. W większym gronie bawią się w dom, przyrządzają lalkom herbatkę. Wymyślają sobie wiele aktywności, które robimy w dorosłym życiu, ale przenoszą je do swojego małego, bezpiecznego miejsca. Zabawa lalkami uczy dzieci empatii, opiekuńczości i troskliwości. Rodzic bawiąc się z dzieckiem lalkami może odgrywać scenki, w których wskazuje mu pewne rodzaje zachowań i reakcji. Można takiej zabawy użyć, gdy chcemy dziecko oswoić z nadchodzącymi zmianami w naszym życiu. Co więcej, dzieci bawiąc się lalkami bardzo dużo do nich mówią, co rewelacyjnie stymuluje rozwój mowy u malucha.

Co zrobić, gdy dziecko ma już sporo lalek?

Większość kilkulatków ma już zazwyczaj kilka lalek. Ich wybór jest ogromny, więc pewnie można znaleźć kolejną, inną od dotychczasowych. Warto jednak pamiętać, że dla większości dzieci bawiących się lalkami ogromnym marzeniem jest posiadanie własnego domu dla lalek, który sprawi, że zabawa nigdy nie będzie nudna. Istnieje wiele typów domów dla lalek – najlepszym wyborem według nas jest domek dla lalek drewniany. Taka zabawka to gwarancja radości dziecka, a jednocześnie pewność bezpieczeństwa. Domek dla lalek drewniany będzie trwały i zniesie wiele godzin intensywnych i energicznych dziecięcych zabaw. Umożliwia beztroską zabawę dla dzieci, w której mogą uczestniczyć rodzice czy dziadkowie.

Zabawki dla dziecka wspomagające rozwój

Jak wybrać odpowiedni domek dla lalek drewniany?

Wybór tej zabawki powinien być przemyślany. Piękne i trwałe domki drewniane dla lalek znajdziesz na Eltkom.pl. Wyróżniają się one starannością wykonania, precyzyjnie malowanymi elementami, dużą ilością dodatkowych akcesoriów, które zapewnią twojemu dziecku wiele godzin radosnej i ciekawej zabawy. Każde pomieszczenie w domku jest zaaranżowane w innej stylistyce, a meble można dowolnie przestawiać i wyjmować. Co więcej, wszystkie domki drewniane dla lalek dostępne na Eltkom.pl posiadają czytelną instrukcję, dzięki czemu złożysz je bez najmniejszego problemu, a montaż nie będzie trwał długo. Załączone do domku elementy pozbawione są ostrych krawędzi, by zapewnić twemu dziecku bezpieczeństwo. Domek dla lalek drewniany umożliwia dziecku zabawę wykorzystującą również inne zabawki, które już posiada. Dziecko może odgrywać role naśladujące rodziców, ucząc się w ten sposób odpowiednich zachowań. Wybierając domek drewniany dla lalek możesz mieć 100% pewności radości malucha z prezentu.