Jak wybrać ciekawy prezent dla dziecka?
Informacje

Jak wybrać ciekawy prezent dla dziecka?

Ze względu na ogromny wybór  zabawek w sklepach kupowanie podarunków dla naszych maluchów coraz częściej sprawia nam kłopoty. Jeśli szukamy prezentu dla swojego dziecka, posiadamy wiedzę na temat tego, co pociecha już ma w swoim arsenale zabawek i o czym marzy. Gdy wybieramy prezent dla dziecka przyjaciółki lub naszego chrześniaka, sprawa zaczyna się komplikować. W takiej sytuacji zachęcamy do konsultacji z rodzicem, który najlepiej nam podpowie, czy nasze plany idą w dobrym kierunku, i czy dziecko już przypadkiem takiej zabawki nie posiada. Zawsze bowiem lepiej jest kupić przemyślany prezent, niż w ostatniej chwili  kupić kolejną  nieprzydatną rzecz. Dodatkowo w takim momencie zdarza się nam przepłacić za coś, co i tak nie wzbudzi zachwytu u dziecka

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Oprócz oczywistej radości, którą chcemy sprawić dziecku, musimy pamiętać też o tym, by nasz podarunek spełniał kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim musi być dla dziecka bezpieczny. Wybierajmy zabawki w zaufanych sklepach, które zapewniają dokładną instrukcję montażu oraz wysoką jakość materiałów użytych przy produkcji danego modelu. Chcemy mieć pewność, że nie narażamy dziecka na alergie, podrażnienia skóry czy nawet otarcia ciała. Po drugie poszukując pomysłowego prezentu, stawiajmy na walory edukacyjne zabawki. Najlepsze są te, które wspomagają rozwój umiejętności dziecka - czy to ćwiczą motorykę, czy wyobraźnię czy rozpoznawanie emocji. Podarunek pozwalający na połączenie zabawy z nauką to strzał w dziesiątkę! Jeśli w grę wchodzi zakup prezentu dla nieco większego dziecka należy też pomyśleć o jego preferencjach i upodobaniach. Większy maluch ma już bardziej wyrobiony gust, ulubioną postać z bajki oraz aktywności, które sprawiają mu szczególnie dużo radości. Weźmy to pod uwagę!

Koniki na biegunach – zabawne kołysanie

Jednym z doskonałych pomysłów, zwłaszcza na prezent świąteczny, są zabawki na biegunach. Konie czy jednorożce to klasyka gatunku można powiedzieć. Sami bujaliśmy się w dzieciństwie, bawili się tak również nasi dziadkowie, a teraz uwielbiają to nasze dzieci. Sama zabawka nie straciła w ogóle na popularności, różni się natomiast zasadniczo wybór kolorów i rodzajów, jakie oferują nam producenci. Wśród oferty sklepu Leomark.pl znajdziemy zabawki na biegunach przystosowane do różnego wieku.  Dla maluszka dobrym wyborem będzie drewniany konik lub jednorożec, w różnych wariantach kolorystycznych. Ten typ zabawki na biegunach zapewnia stabilne i bezpieczne wykonanie, uchwyty na rączki i stópki oraz barierki ochronne.

Jak wybrać ciekawy prezent dla dziecka?

Rżenie, tętent, parsknięcie – nauka końskich odgłosów

Nieco starsze dzieci mogą się już bujać bez dodatkowych barierek. Z myślą o nich powstały dostępne na Leomark.pl pluszowe i mięciutkie koniki na biegunach z dodatkową funkcją wydawania dźwięków, co zapewnia naszym pociechom radosną i wesołą zabawę. Koniki są wykonane z przyjemnego dla ciała materiału, natomiast bieguny i rączki z wysokiej jakości drewna. Wyposażone są w siodło oraz inne konne akcesoria. Dziecko bez wątpienia pokocha łagodne bujanie i huśtanie, a piękna kolorystyka sprawia, że zabawki na biegunach są również ładnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego lub salonu.