Jak  szybko wyczyścić tenisówki?
Porady

Jak szybko wyczyścić tenisówki?

Czyszczenie butów wydaje się proste, dopóki sam nie będziesz musiał tego robić. W rzeczywistości powinieneś wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak materiał, z którego zostały wykonane tenisówki, jakiego rodzaju środka potrzebujesz i jak go używać. Jeśli zastanawiasz się, jak się za to zabrać, skorzystaj z naszych wskazówek!

 Jak wyczyścić białe buty sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona nie tylko odświeża lodówkę, lecz także skutecznie wyczyści białe obuwie. Połącz 1 łyżkę gorącej wody z 1 łyżką białego octu i 1 łyżką sody oczyszczonej. Mieszaj, aż uzyskasz gładką pastę, a następnie użyj starej szczoteczki do zębów, aby spienić miksturę na tenisówkach. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj okrężne ruchy. Kiedy już pokryjesz mieszanką całe buty, postaw je w ciepłym, nasłonecznionym miejscu przez 3-4 godziny. Teraz dokładnie wytrzep buty, aby zdjąć mieszaninę. Aby mieć pewność, że pozbyłeś się całej sody oczyszczonej, wyszoruj je szczoteczką. Tenisówki powinny być jaśniejsze o kilka odcieni.

Jak  szybko wyczyścić tenisówki?

Jak wyczyścić buty pastą do zębów?

Pasta do zębów może wyczyścić buty, pod warunkiem, że będziesz trzymał się z dala od kolorowych produktów. Dodatkowa zaleta jest taka, że wiesz, że wspomniany środek działa delikatnie, w końcu czyścisz nim jamę ustną. Przygotuj starą szczoteczkę do zębów i białą, nieżelową pastę. Podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej, nałóż pastę na buty, a następnie rozprowadź ją okrężnymi ruchami. Poczekaj 10 minut, a później użyj wilgotnego ręcznika, aby pozbyć się pasty z tenisówek. W razie potrzeby możesz powtórzyć cały proces.

Jak  szybko wyczyścić tenisówki?

Jak wyczyścić tenisówki z siateczką?

Nylonowa siateczka sprawdzi się doskonale podczas intensywnego treningu, ponieważ zapewnia oddychalność. Z drugiej jednak strony siatka wychwytuje kurz i brud, który wzbija się w czasie ćwiczeń. Zastanawiasz się, co zrobić, aby buty wyglądały jak nowe? Najpierw zetrzyj brud suchą szczotką, a następnie zmieszaj sodę oczyszczoną i biały ocet w proporcji 1:1. Nałóż mieszankę na brudne buty i poczekaj 15 minut. Delikatnie szoruj przez 1-2 minuty, a na koniec wytrzyj miękką mokrą szmatką. Kiedy buty wyschną, możesz je śmiało założyć.